Para Piyasaları

Popüler analist ünlü teorisini sandıktan çıkardı, ETH için umut veren tahminini paylaştı! Daha önce 2018’deki dip bölgeyi bilmişti!

Kripto para piyasalarının, piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi konumunda bulunan Ethereum (ETH), Merge güncellemesi sonrasında olumlu yöndeki beklentileri fiyat anlamında karşılayamadı. En azından kısa vadede yükseliş beklentilerini tersine çıkaran Ethereum, Merge güncellemesinin başarıyla tamamlandığı 15 Eylül gününden sonra hızlı bir düşüş eğilimine girdi ve kritik fiyat seviyelerinin altına sarktı. Ethereum fiyatında görülen bu düşüşle birlikte yatırımcıların endişeleri de artarken, 2018 ayı piyasasında Bitcoin’in (BTC) dip seviyesini başarılı şekilde tahmin eden ünlü analistten, Ethereum adında umut verici bir tahmin geldi.

Bilindiği üzere kripto para piyasaları Kasım 2021’den sonra kripto kışı yaşamaya başladı ve ayılar bu süreçte genel olarak piyasada hakimiyeti boğalardan aldı. Ayı piyasasının görüldüğü bu sürecin bir benzeri daha önce 2018 yılında da görülmüştü. Hatta yine benzer şekilde, 2017 yılında gelen ATH seviyelerinden sonra takip eden yıl olan 2018’de ayı piyasasının etkileri görülmüştü. Söz konusu dönemde, ayı piyasası sırasında Bitcoin adına doğru bir dip fiyat tahmininde bulunan popüler analist, bu kez de Ethereum fiyatıyla ilgili kritik bir tahminde bulundu.

ÜNLÜ ANALİSTTEN UMUTLANDIRAN ETH TAHMİNİ

Sosyal medyada kripto para yatırımcılarının “Smart Contracter” olarak tanıdığı ünlü kripto para analisti, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Ethereum’un yükseliş trendine geçmeden önce son düşüş ayağını tamamlamak üzere olduğunu söyledi. Ünlü analist, daha önce 2018 ayı piyasasında Bitcoin adına da doğru bir dip fiyat tahmininde bulunmuştu. Analist, grafiklerle desteklediği tahmin paylaşımında, daha fazla düşüşe işaret etti ancak bu düşüşlerin, Ethereum’da şu sıralarda da görülen düşüş eğiliminin son aşamaları olduğunu öne sürdü.

“ETH’DE YÜKSELİŞ ÖNCESİ O SEVİYEYE DİKKAT”

Analist, Ethereum fiyatının 2.000 dolar seviyesinin üzerindeki hedefine doğru yükselmeden önce önümüzdeki aya kadar 1.200 dolar seviyesine kadar düşebileceğini ifade etti. Yazım sırasında Ethereum 1.424 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve bu da analistin tahminine göre olası bir 200 dolarlık daha düşüş anlamına geliyor. Ancak analist, bu olası düşüş sonrasında Ethereum fiyatının 2.000 dolar üzerine doğru harekete geçeceğine inanıyor.

Smart Contracter konuya ilişkin açıklamasında, “Temmuz ayındaki yükselişin düzeltmesini yaptığımız bu Ethereum düzeltmesinde artık son aşamadayız. Ağustos ayının zirvesinden bu yana buna göre adım adım ilerliyoruz. Uzun vadeli alımlar yapmaya başlamadan önce sadece yüzde 10 veya biraz daha fazla düşüş var” sözlerini dile getirdi.

ANALİST O TEORİYİ ÇOK İYİ KULLANIYOR!

Popüler analist, dalgalar halinde tesir etme eğilimi gösteren sürü psikolojisinin peşinden giderek, gelecek dönemlerdeki fiyat hareketlerini tahmin eden bir analiz tekniği olan “Elliot Wave” isimli teoriyi en iyi kullanan isimlerden biri olarak biliniyor. Bu teoriye göre bir varlık ABC düzeltme yapısını tamamladıktan sonra genellikle yükseliş eğilimine girer. Popüler analist de Ethereum’un şimdilerde bu düşüş eğiliminde Ethereum’un, C dalgasının ortasında olduğuna inanıyor. Ünlü analist yine bu dalgadan yola çıkarak, geçtiğimiz ay Ethereum’un 1.600 dolarda işlem gördüğü sırada, bir sonraki ralli için yerel dipten önce 1.800 dolar bölgesinde bir küçük sıçrama yapacağını tahmin etmişti.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.