Ekonomi

Promosyon tutarlarında güncelleme: O kurum 28 bin TL’lik ek ödeme için el sıkıştı!

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında geliştirilen emekli promosyonu kampanyalarından sonra kurumlar ile bankalar arasında imzalanan personel promosyonu kampanyaları da gündemde sıklık ile yer almaya başladı.

Sene başından bu yana pek çok farklı faktör çerçevesinde giderek yükselen enflasyon, bankaları da harekete geçirdi. Müşteri hedefine ulaşmak isteyen bankalar hem emekli promosyonlarında hem de personel promosyonlarında çeşitli iyileştirmeler yaptı.

BELEDİYELERDEN PROMOSYON ÖDEMESİ ATILIMI!

Yeni dönemin gelmesi ile birlikte gelişen olumsuz ekonomik faktörler enflasyon oranının da giderek artmasına sebep oldu. Sene başından bu yana artmaya devam eden ve son açıklanan verilere göre yıllık bazda yüzde 80’i aşan enflasyon oranı, yapılan tüm maaş zamlarına ve diğer düzenlemelere rağmen vatandaşın bütçesini yormaya devam ediyor.

Geride bıraktığımız senenin son çeyreğinden bu yana olumsuz gelişmeler ile gündemde kalan ve hayat şartlarının giderek ağırlaşmasına sebep olan ekonomi piyasaları, dara düşen vatandaşların sayılarını arttırırken kurumları da harekete geçirdi. Her 3 yılda bir promosyon ödemelerine ilişkin sözleşmelerini yenilen bankalar, artan enflasyon oranı karşısında üst tutarlardan ek ödeme kampanyaları düzenlemeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde bazı kurumlar ile bankalar arasında yapılan anlaşmalar doğrultusunda açıklanan yüksek tutarlı promosyon ödemelerine, iki belediye daha katıldı. Yapılan açıklamalara göre Adana Seyhan Belediyesi’nin banka ile promosyon ödemesi konusunda anlaşmaya vardığı ve anlaşma sonucunda da belediye personellerine 28 bin 100 TL tutarında promosyon ödemesi yapılacağı bilgisi kaydedildi.

Adana Seyhan Belediyesi’nden sonra benzer bir promosyon iyileştirme haberi de Ankara Polatlı Belediyesi’nden geldi. Tüm personellerine eşit dağıtmak üzere banka ile anlaşmaya vardığı bildirilen Ankara Polatlı Belediyesi, ödenecek promosyon tutarını 17 bin 10 TL olarak açıkladı.

REKOR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NDE!

Kamu kurumlarından arka arkaya promosyon haberleri gelmeye devam ederken şimdiye kadar Türkiye Ekonomi Bankası’nın promosyon tutarını geçmeyi başaran bir banka olmadığı bilgisine erişildi. Geçtiğimiz haftalarda Anadolu Üniversitesi ile el sıkışan Türkiye Ekonomi Bankası, kurum personellerine 41 bin 500 TL tutarında ek ödeme yapacağını bildirdi.

EMEKLİ PROMOSYONLARI REKOR SEVİYEYE ULAŞTI!

Kurumlar ve bankalar arasında yapılan personel promosyon ödemesi anlaşmaları gündemde yer almaya devam ederken emekli promosyonları için düzenlenen güncel kampanyalar da büyük dikkat çekti. Eylül ayına girilmesi ile birlikte mevcut emekli promosyonu kampanyalarını güncelleyen özel bankalar, rekor rakamlar sunarak emekli müşteri sayılarını arttırmayı hedefledi.

Emekli müşteri sayısı hedefine ulaşan bazı özel bankalar, eylül ayına girilmesi ile birlikte mevcut promosyon tutarlarını geriye çekti. Henüz emekli müşteri sayısına erişmeyi başaramamış olan bazı özel bankalar ise emekli ek ödeme kampanyalarının üst limitlerini 10 bin TL’ye kadar yükselterek yeni bir rekora imza attı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.