Bankacılık

PTT aylık 499 TL taksitle emeklilere 10 bin TL kredi paketi sundu! Başvuru yapan emekliler faydalanabilecek!

Gündelik hayat ürünlerine yansıyan zamlar, vatandaşların bütçelerini direkt olarak etkiledi. TL’nin döviz kurları karşısında ciddi değer kaybı yaşaması, vatandaşların alım güçlerini düşürerek, nakde olan ihtiyaçlarını arttırdı. Bu kapsamda bankaların ihtiyaç kredisi hizmetlerini araştırmaya başlayan vatandaşlar, en kolay nakit ulaşımını hangi kanal aracılığı ile sağlayacaklarını merak etmeye başladılar.

Vatandaşların nakit desteği arayışlarına, Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT’den olumlu yanıt geldi. Kurum, Aktifbank ile iş birliği yaptığını duyurarak nakit ihtiyacı olan vatandaşlara yardımcı olacağını açıkladı

PTT Kredisi 2022

PTT ve Aktifbank iş birliği içerisinde geliştirilmiş olan ihtiyaç kredisi hizmeti, kısa süre içerisinde arama motorlarında en çok aranan konu başlıklarından biri oldu. Kurum ve banka ortaklığından doğan ihtiyaç kredisi hizmetinin üst limitinin, başvuru yapacak olan vatandaşların bankacılık geçmişine bağlı olarak değişeceği bilgisi kaydedildi. Söz konusu hizmetin azami vade sayısı 36 ay, aylık faiz oranı ise yüzde 2,29 olarak belirlendi. Ayrıca hizmetten, yalnızca emekli vatandaşların yararlanabileceği de duyuruldu.

PTT Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu

PTT- Aktifbank iş birliği içerisinde geliştirilmiş olan emekli kredisi için örnek hesaplama tablosu yayınlandı. Buna göre yüzde 2,29 faiz oranı ve 36 ay vade karşılığında kurumdan 10 bin TL tutarında nakit desteği almak isteyen vatandaşların ödeyecekleri aylık taksit tutarı, 499,10 TL olarak hesaplandı.

PTT Kredisi Başvurusu 2022

PTT- Aktifbank iş birliği içerisinde geliştirilmiş olan ihtiyaç kredisi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların, PTT şubeleri ya da Aktifbank’ın resmi internet sitesi aracılığı ile kredi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ek olarak ihtiyaç kredisi hizmetine SMS aracılığı ile de başvuru yapılabilmektedir.

PTT ihtiyaç kredisi hizmetine SMS ile başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların aralarında bir boşluk bırakarak EMEKLİ, TC kimlik numarası bilgilerini yazmaları ve 3050’ye göndermeleri gerekmektedir.

TC kimlik numaranızın son hanelerine göre yardım ödemesi PTT hesabınıza yatmış olabilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.