Ripple, kripto para birimlerini düzenlemek için 'gerçek bir yaklaşım' öneriyor!

Ripple, 'Kripto Para Birimlerinin Düzenlenmesine Gerçek Bir Yaklaşım' başlıklı kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve önerisini yayınladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Ripple, kripto para birimlerini düzenlemek için 'gerçek bir yaklaşım' öneriyor!
Ripple, “Kripto Para Birimlerinin Düzenlenmesine Gerçek Bir Yaklaşım” başlıklı kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve önerisini yayınladı.
Gazete Banka - Tonyukuk Hoca

CEO Brad Garlinghouse, şirketinin “önerilen politika çerçevesinin şu anda yapılabileceklere yönelik üç yönlü bir yaklaşım olduğunu” açıkladı.

Ripple'ın düzenlemeye gerçek yaklaşımı

Ripple, Salı günü kripto para birimleri için önerilen bir düzenleyici çerçeve yayınladı.

Ripple, teklifin şirketin “mevcut finansal düzenleyici çerçevelerin yeniliği teşvik etmek ve tüketici ve piyasa korumasını geliştirmek için nasıl kullanılabileceğine dair vizyonu” olduğunu belirterek şunları ekledi:

"Bugün, Amerika Birleşik Devletleri'nde kripto para birimini ve dijital varlıkları düzenlemek için acil ve pragmatik bir yaklaşım sunan bir çerçeve olan" kripto para birimi düzenlemesine gerçek bir yaklaşım "vizyonumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz."

Şirket, “kamu ve özel sektörle işbirliği yaparak, mevcut düzenleyici çerçeveleri uyarlayarak ve kriptografik yenilik sanal alanlarını destekleyerek en iyi kamu politikası sonuçlarının elde edilebileceğine” inandığını açıkladı.

Şirket, “Ripple, teklifimizin, bilinen güçlü tüketici ve yatırımcı korumasını sürdürürken ABD’nin kendi sınırları içinde kripto inovasyonunu başarılı bir şekilde beslemesini sağlayacağına inanıyor” dedi.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse şunları söyledi:

“Önerilen politika çerçevemiz, ABD'deki en hızlı büyüyen endüstrilerden birini netleştirmek için şimdi neler yapılabileceğine dair üç yönlü bir yaklaşımdır. Bu aynı zamanda düzenleyiciler ve iki taraflı politika yapıcılarla doğrudan etkileşimlerimizin de bir sonucudur.”

“Kriptografi endüstrisi, kamu-özel politika işbirliğini gerektiriyor - ki bu bir sorun değil - ve ileriye doğru en uygun şekilde birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye ekledi.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN