Editörün SeçimiPara Piyasaları

SEC konu Ethereum olunca topu “taça” attı!

SEC, ETH üzerindeki yargı yetkisinin ABD hükümetinin yetki alanına girdiğini iddia ediyor. SEC, ETH üzerindeki yargı yetkisinin neden ABD hükümetinin yetkisi altında kalması gerektiğini belirtiyor. Brian Fyre, mahkemenin SEC'in iddiasının arkasında duracağından şüphe ediyor, ancak şüphecilik hayat kadar büyük.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto etkileyicisi ve Token Metrics CEO’su Ian Balina’ya karşı açılan davanın ardından Ethereum üzerindeki yargı yetkisinin ABD hükümetinin yetkisi altında kaldığını iddia ediyor. Konu, Pazartesi günü kripto para birimini 2018’deki İlk Para Teklifi’nden (ICO) önce menkul kıymet olarak kaydetmediği için dava edildi.

Dava ilk başta sıradan görünse de, SEC kayıt dışı ICO sorunları için bireylere ve şirketlere dava açtığından, bu dava farklı bir yol izledi. SEC’in davanın 69. paragrafındaki cüretkar ve eşi benzeri görülmemiş iddiası, birçok kişinin dikkatini çeken önemli bir vurgu oldu.

Davanın 69. paragrafında SEC şöyle diyor:

Balina’nın havuzundaki ABD merkezli yatırımcılar, Amerika Birleşik Devletleri içinden, bu noktada, ETH katkıları, Amerika Birleşik Devletleri’nde herhangi birinden daha yoğun bir şekilde kümelenmiş olan Ethereum blok zincirindeki bir düğüm ağı tarafından doğrulandığında, işleme geri dönülmez bir şekilde taahhütte bulundular. diğer ülke. Sonuç olarak, bu işlemler Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşti.

SEC, şikayette Balina’yı yalnızca işlemler ABD’de gerçekleştiği için değil, aynı zamanda işlemleri doğrulayan tüm ETH düğümlerinin çoğunluğunun (% 45-85) ABD’de olması nedeniyle dava etme hakkına sahip olduğunu savundu. ABD hükümetinin amacı. Bu fikir kripto topluluğunda alarmlara neden oldu ve bazıları Twitter’da yanıt verdi.

İşte burada

Balina dosyasının kalbindeki süper kütleli kara delik boyutu kötü!

Kentucky Üniversitesi’nde hukuk profesörü olan Brian Fyre, şikayetin dilinin mahkemenin arkasında durması için yasal bir ağırlığa sahip olmamasına rağmen, bu konuda şüpheci olduğunu belirtti.

Fyre böyle düşünürken, SEC Başkanı Gary Gensler, Ethereum’un hisse kanıtına geçişinin, hükümetin merceğinden Ethereum’u güvenlik tanımına yaklaştıracağını düşünüyor. Daha sonra, Ian Balina, SEC’in bu davadaki asılsız suçlamalarına işaret eden bir yanıt sundu.

Enis Mutlu - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com’da gazeteci, haber editörü. Son dakika ekonomi, hisse senetleri, kripto para haberlerini sizlerle paylaşıyorum. Finans dünyası ve para piyasalarına dair tüm gelişmeleri benimle yakalayın!
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN:
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.