Para Piyasaları

SEC, Ripple karşısında havlu mu atıyor? Bu gelişmeye geri vites atan SEC’in XRP davasına yaklaşımı kafaları karıştırıyor!

SEC, Ripple'ın yalnızca Daubert hareketleri için mühürleme talebine itiraz etmeyecek, ancak özet karar sırasında talebe itiraz etme hakkını saklı tutar.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın tarihli bir mektupta, Ripple’ın uzman tanıklıklarını hariç tutma hareketleriyle ilgili olarak üçüncü tarafların kimliklerini mühürleme talebine itiraz etmediğini belirtti.

Ripple, Üçüncü Tarafların Bilgilerini Mühürlemeye Çalıştı

Geçen hafta, blockchain şirketi ve iki yöneticisinin, uzman ifadelerini hariç tutmak için önergelere karşı çıkan taraflarca sunulan üç kategorideki bilgiyi mühür altında dosyalama talebinde bulundukları hatırlanabilir.

Ripple’ın mühürlemeye çalıştığı bilgiler, iki çalışanının kimliklerini, taraf olmayanların kimliklerini ve belirli bir şirket çalışanının kişisel finansal bilgilerini içeriyordu.

Ripple, önerilen mühürleme talebinin, üçüncü tarafların gizlilik çıkarlarını korumak için dar bir şekilde uyarlandığını iddia etti.

Ripple’a göre, üçüncü taraflar özel çıkarlarını korumak için dar bir şekilde uyarlanmış redaksiyon isteklerini dile getirdiler.

Blockchain şirketi, düzeltmeye çalıştığı üçüncü tarafların kimliklerinin Daubert’in önergeleriyle alakasız olduğunu belirterek, tarafların davada sanık olarak adlandırılmadığını da sözlerine ekledi.

SEC’in Ripple’ın Sızdırmazlık Talebine Yanıtı

Gelişme hakkında yorum yapan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple’ın üçüncü taraf bilgilerini mühürleme taleplerine karşı çıkmadığını söyledi.

SEC’e göre bunun nedeni, Ripple’ın önerisini Daubert hareketleri için geçerli sızdırmazlık standardının değişken hareketlerden daha düşük olduğu temelinde oluşturmasıdır.

Komisyon, “Davalıların Daubert önergelerini mühürleme standardının özet karar önergelerinden farklı olduğunu düşündüklerine ilişkin beyanına dayanarak, SEC Sanıkların önergesine karşı çıkmamaktadır” dedi.

SEC, Ripple’ın özet karar brifingi sırasında bilgi kategorilerini uygun şekilde mühürlemesi gerektiğini kabul etmediğini ve bu tür taleplere karşı çıkma hakkını saklı tuttuğunu söyledi.

Bu arada gelişme, eski bir federal savcı olan avukat James K. Filan tarafından paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.