Shiba Inu'nun ilk yatırımcıları artık milyarderler!

Shiba Inu'nun 41 milyar dolarlık mevcut değeri, ITC, Larsen ve Toubro, Maruti Suzuki, Nestle India ve Adani Green Energy'nin piyasa değerinden daha fazla. Alt coinin muazzam kazanımlarına rağmen, fiyat oynaklığı onu çok riskli hale getiriyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Shiba Inu'nun ilk yatırımcıları artık milyarderler!
Shiba Inu'nun 41 milyar dolarlık mevcut değeri, ITC, Larsen ve Toubro, Maruti Suzuki, Nestle India ve Adani Green Energy'nin piyasa değerinden daha fazla. Alt coinin muazzam kazanımlarına rağmen, fiyat oynaklığı onu çok riskli hale getiriyor.
Gazete Banka - Tonyukuk Hoca

Shiba Inu, geçen hafta yüzde 140'ın üzerinde yükselen fiyatıyla büyük sıçrama yaptı.

Geçen yıl ağustos ayında Shiba Inu'ya 8.000 dolar yatırım yapan biri, şimdi 5,7 milyar dolar değerinde servete sahip. 

Morning Brew, kullanıcının cüzdanının bir resmini tweetleyerek "Aslında tüm zamanların en büyük bireysel ticaretine bakıyor olabiliriz" dedi.

Bu alt paraları elinde tutan birkaç kişi, yatırımlarından büyük ölçüde kar etti. Geçen yıl 200 dolar yatırım yapan biri, kazançlarını gösterdi - madeni paralarının değeri 21 milyon dolara ulaştı.

Kendi kendini "dogecoin katili" ilan eden Shiba Inu, Coinmarketcap'a göre, onuncu sırada yer alan Dogecoin'in rahat bir şekilde önünde, piyasa değeri açısından sekizinci sırada yer aldığı için "öldürme misyonunu" başarmış olabilir .

Shiba Inu'nun 41 milyar dolarlık mevcut değeri, ITC, Larsen ve Toubro (L&T), Maruti Suzuki, Nestle India ve Adani Green Energy gibi şirketlerin piyasa değerinden daha fazla.

Shiba Inu, Binance'de yeni listelendi ve momentumu her saat artıyor. Ticaret forumlarındaki soruların yarısı şu soruyu soruyor: “Shiba'yı nasıl satın alabilirim?” 

Shiba Inu nedir?

Ağustos 2020'de Ryoshi takma adını kullanan anonim bir kişi tarafından oluşturulan Shiba Inu, Dogecoin'de modellenmiştir. Madeni para, Japon köpek ırkı Shiba Inu'nun adını almıştır. Alt paranın logosu Shiba yavrusuna dayanmaktadır.

Alt para, Dogecoin'in Ethereum tabanlı muadili olmayı hedefliyor. Ethereum, kripto para birimi eterine (ETH) güç sağlayan, topluluk tarafından işletilen bir blok zinciri teknolojisidir. 

Eylül ayında, ABD merkezli Coinbase, müşterilerinin SHIB'yi platformunda ticaret yapabileceğini, gönderebileceğini, alabileceğini veya depolayabileceğini söyledikten sonra Shiba Inu yaklaşık yüzde 40 arttı.

Shiba Inu, 1 katrilyonluk bir arz ile başladı, ancak kurucu, Shiba Inu web sitesine göre, kripto para borsası Uniswap'ta yüzde 50'yi kilitledi, ardından diğer yarısını Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'e "yaktı". Madeni para yakma, kripto para madencileri ve geliştiricileri tarafından, arzı kısıtlayarak ve kullanıcılar tarafından uzun vadeli elde tutmayı teşvik ederek bir madeni paranın fiyatını yönetmek için kullanılan bir süreçtir.

“Shiba Inu jeton sistemi, NFT sanat inkübatörleri gibi yenilikçi ve sanatsal projeleri destekliyor. ShibaSwap adı verilen kendi merkezi olmayan borsasının geliştirilmesi de boru hattında. Bunlar, tüccarlar arasında tokenin değerini ve ilgisini çeken faktörler” dedi.

Bir NFT veya karşılıksız token, dijital bir varlıktır. NFT sanatı, tasarımcılar tarafından dijital sanat eserlerini kategorize etmek ve bundan para kazanmak için kullanılır.

"Tokenin tanık olduğu hacimlerdeki artış aynı zamanda FOMO'ya (Kaybetme Korkusu) atfedilebilir - faiz zirveye çıktığında, tüccarlar kar elde etmek için ralliye katılmak için acele ediyor" diye ekledi.

Gazete Banka

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN