Gündem

Şimdi İlk Evinizi Almanın Tam Zamanı! TOKİ 81 İlde Yeni Konut İnşasına Başlıyor!

Cumhurbaşkanlığı tarafından TOKİ’lere yönelik ödenen pay %14’e çıkarıldı. Yeni uygulanan bu karar ile birlikte TOKİ ilk kez 100 bin yeni konut projesine başlatma kararı aldı. 81 ile yayılarak yapılacak Toplu Konut projesi için alt gelir grubu vatandaşların da ev sahibi olabilmesi hedeflenerek başlangıç yapıldı.

TOKİ tarafından başlatılan bu yeni atılım ile farklı illerde uzun yıllardır kirada oturanlar kendi evinin sahibi olabilecek. Kişiler TOKİ projesi kapsamında aylık kira öder gibi taksitlerle yeni evine kavuşacak.

81 Yeni Konut İnşaatı Detayları Ne Zaman Açıklanacak?

81 ilde başlatılacak olan yeni Toplu Konut projesi için ayrıntılar netleşmeye başlıyor. Ağustos ayı içerisinde Cumhurbaşkanı tarafından konu netleştirilecek. Projenin detayları ortaya çıkacak. Bu sayede kira öder gibi aylık taksitlerle yeni bir ev sahibi olunabilecek. Hedefte küçük ve orta ölçekli sanayiciler yer alıyor. Düşük peşinat ve taksitlerle yeni bir işletme sahibi olabilmenin de önü açılacak.

81 Yeni Konut için Süreç Nasıl İlerleyecek?

İhtiyaç duyulan ve vatandaşın talep ettiği şehirlerde proje başlatılacak. Sosyal konut projelerinde olduğu gibi vatandaşın talepleri değerlendirilecek. Belirlenmiş şartları karşılayan vatandaşlar başvuruda bulunabilecek. Noter huzurunda kura çekilecek istendiğinde arsa sahibi olunabilecek ve bu arsalara kişi kendi istediği evi yaptırabilecek.

Konut Maliyetleri Azalacak!

Hedefte maliyetlerde yaşanan artışı desteklemek bulunuyor. Kişi kendi evini yapabileceği için bu süreçte maliyette azalmış olacak. Konut fiyatları da dolaylı yoldan düşecek. Daha uygun bedellerle satın alım sağlanabileceği için konut maliyetleri yaklaşık %50 oranında bir destek ile düşürülmüş olunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.