Şok düşüşler başladı! BTC, ETH, SHIB Çakılacak Mı? Neler bekleniyor?

Son zamanların şüphesiz en yüksek seviyelerine ulaşan kriptolar BTC, ETH, SHIB çakılıyor, düşüşe geçen kriptolar yatırımcıları adeta sekteye uğrattı. Şimdi ise ne olacağı merak konusu oldu. Boğa koşusunda geri de kalanların ne yapacağı yatırımcılar tarafından büyük merak konusu oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Şok düşüşler başladı! BTC, ETH, SHIB Çakılacak Mı? Neler bekleniyor?
Son zamanların şüphesiz en yüksek seviyelerine ulaşan kriptolar BTC, ETH, SHIB çakılıyor, düşüşe geçen kriptolar yatırımcıları adeta sekteye uğrattı. Şimdi ise ne olacağı merak konusu oldu. Boğa koşusunda geri de kalanların ne yapacağı yatırımcılar tarafından büyük merak konusu oldu.
Gazete Banka - Tolgahan Sarıkaş

Tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan BTC, dün ise ani bir düşüş yaşayarak 69.044 dolardan 64.458 dolara kadar düşüş yaşadı. BTC’nin bu yükseliş ardından düşüş yaşaması diğer bazı coinlere de olumsuz olarak yansıdı. Ethereum, Shıba gibi coinler ciddi yükselişler gösteremezken düşüş yaşadılar. Bu düşüşler sonrasında ise altcoinler öne çıkarak yükselişler yaşandı.

Bitcoin, ETH Düşerken Yükselen Altcoinler Nelerdi?

Bitcoin ve Ethereum’un düşüşe uğramasıyla birlikte altcoinlerde hızlı bir yükselme yaşandı. Günün en çok kaananı ise %57,29 ile IoTeX oldu. IoTeX 2017 de açık kaynaklı bir proje olarak başlatılmıştı ve amacı makineler için ekonomiyi güçlendirmek olan bir platform kurmaktı. Yakın zaman da bir topluluk bibesi sunularak, chainlink oracle’larını açık kaynaklı bir blockchain olan IoTeX yerel olarak entegre edebilmek için de Chainllink topluluk hibesini oluşturmayı ön gördü ve oluşturdu.

BTC ve ETH’nin düşüşünün ardından ikinci yükseliş yaşayan kripto ise Loopring oldu. LRC %24,64 oranında yükseliş yaşayarak zamanının en yüksek dönemine geçiş yaptı. Loopring, ücretleri düşürmeyi ve merkezi olmayan borsalar da ödeme protokolleri artırımı için kurulmuştu.

Ethereum ağı için sürdürülebilir ivme kazanırken, ethereum ikinci katman protokollü Arbitrum ve Optimism de dahil edilerek L2 çözümlerine kıyasla daha düşük işlem ücreti sunmaya devam edeceğini bildirdi.

KDA’da Son Durum Ne Oldu?

BTC ve ETH’nin beklenmeyen ani düşüşüyle birlikte yaşanan şoke etkisinden fayda sağlayan ve yükselişe geçen bir diğer isim ise Kadena oldu. KDA’nın fiyat yükselmesinde birçok sebep bulunurken en önemlisi ise Ethereum ağında ki wKDA2nın piyasaya sürülmesi olarak görülüyor. Bu yükselişin bir diğer sebebi ise non-fungible token projelerinin yeni olarak kullanıma sunulması ve KDA stake desteğinin eklenerek bunların çeşitli borsa sitelerinde listelenmesi sayesinde de KDA beklenmeyen bir atağa geçerek yükselişe geçti.

Bu yükseliş yatırımcıları sevindirirken ani gelişen olaylar arasında endişe yaşayan yatırımcılar, analistlerden gelebilecek bir açıklamayı dört gözle bekliyor. Ani gelişe kripto dünyasında ki BTC ve ETH düşüşü herkesi sekteye uğratırken anlık yaşanan bu düşüşten sonra gelecek olan hamle ise büyük merak konusu oldu. Yaşanan bu gelişmeler ile birçok yatırımcı altcoinlere yönlenirken birçoğu da bu adımdan son altcoinlerin de düşüş yaşayacağını düşünerek beklemeyi tercih ediyor.

Helium Yükselişe Geçti!

HNT %11 oranında ki yükseliş ile birlikte BTC, ETH düşüşünden faydalanıp, zirvede ilk dörde yükselmeyi başardı. Helium, merkezi olmayan cihazlar için Blockchain ile birlikte çalışan bir ağdır.

Helium sağladığı Hotspotların sayısı ise dünya çapında 300.000’i geçmiştir ve kullanımı da gün geçtikçe yayılmaktadır. Bu sebeple sürekli olarak tercih edilen helium kripto parası, piyasa da yaşanan anlık düşüşler ile kazanç sağlayan kriptolar arasında bulundu ve düşük alım fiyatıyla da birçok yatırımcıya sahip oldu.

BTC, ETH Düşüşünden Sonra MINA’ya Ne Oldu?

Mina Protocol (MINA) %17,70 oranla büyük bir artış yaşadı. MINA, DApp’leri daha verimli çalıştırmak ve hesaplamaları azaltmak için oluşturulmuş bir sistemdir. Hack ile ortaklık kuran MINA etkileşimli bir Snapps atölyesine de adım attı. Bu sayede artışa uğrayan MINA Bitcoın ve Ethereum’un uğradığı zarar ile de yükselen kriptolar arasında ikinci sıraya oturmaya hak kazandı. İkinci sıraya yükselmeyi başaran MINA, bu yükselişi ile yatırımcılarını şaşırtırken birçok yatırımcıya da yeniden sahip oldu.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN