Para Piyasaları

Son dakika! Kripto paralarda sert düşüş sürüyor! Bitcoin fiyatında 20 bin dolar sesleri

En büyük kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde sert düzeltme yaşanırken, yatırımcılar da panik satışlarına devam ediyor. Kripto paralarda kayıplar giderek derinleşirken, uzman isimler satışların devam etmesi durumunda BTC fiyatında 20 bin dolar seviyelerinin görülebileceğini söylüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, piyasalardaki korkunun da etkisi ile hızlanan satışlarla birlikte 35 bin dolar desteğine kadar geriledi.

Kripto Paralarda Sert Satış Dalgası

Küresel piyasalardaki enflasyon riskleri, Fed’in faiz artırım hamlesi ve Rusya – Ukrayna – ABD arasında yaşanan gerilim piyasaları kötü etkiledi. ABD borsalarındaki sert düşüşün 2 gündür devam etmesi, kripto paralardaki satışları da hızlandırdı. Öte yandan bazı ülkelerden gelen kripto para madencilik yasakları ve artan enerji maliyeti yüzünden madencilik hızının yavaşlaması, piyasa üzerinde büyük bir satış baskısı yarattı.

Özellikle ABD borsalarına baktığımızda 2 günde büyük kayıplar yaşaması, son dönemde birlikte hareket eden Nasdaq – kripto para borsalarında satış hareketlerini tetiklerdi. Bir süredir ayı piyasasında olan kripto para birimleri son düzeltmeyle birlikte tarihi zirvelerden yüzde 50’ye yakın oranda geri çekilme yaşadı. 

BTC Fiyatında 20 Bin Dolar Tahmini

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ünlü stratejist David Lifchitz, Bitcoin’in dev baş ve omuz formasyonu çizdiğini vurguladı. Liftchitz, Bitcoin’in 31 bin Dolar seviyesine düşeceğini ve daha sonrasında da 20 bin dolar seviyesine düşme ihtimalinin olduğunu öne sürdü. Bu tahminler, kripto para yatırımcılarındaki satış paniğini yeniden alevlendirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamı içerisinde değildir. Haberde yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi değildir.

BİZLERİ FACEBOOK, INSTAGRAM VE TWITTER KANALLARIMIZDAN TAKİP EDEREK EKONOMİ VE PARA PİYASALARINA AİT TÜM GELİŞMELERİ ANINDA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.