Son gelişmelerle birlikte TOGG fiyatı ne kadar?

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un geliştirme aşaması devam ediyor. TOGG'un önümüzdeki yıl içerisinde satışa çıkması bekleniyor. Peki, TOGG fiyatı tahminleri ne yönde? İşte detaylar…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son gelişmelerle birlikte TOGG fiyatı ne kadar?
Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un geliştirme aşaması devam ediyor. TOGG’un önümüzdeki yıl içerisinde satışa çıkması bekleniyor. Peki, TOGG fiyatı tahminleri ne yönde? İşte detaylar…
Gazete Banka - Tolgahan Sarıkaş

Birçok kişi yerli otomobil alma isteğini belirtirken, TOGG fiyatı ne kadar olacak? TOGG’un rakipleri elektrikli SUV modelleri incelendiğinde fiyatın 1 milyon TL civarında olduğu görülüyor. TOGG fiyatı için maliyetin ne kadar tuttuğu önemli bir nokta.

Sosyal medyaya bakıldığı zaman TOGG maliyeti hakkında çeşitli söylentiler dolanıyor. Birçok iddiaya göre TOGG maliyetinin 40 bin Euro olduğu söyleniyor.

Maliyetin 40 bin Euro olduğunu varsayarsak vergileri katmadan dahi fiyatın 450 bin TL civarında olması beklenebilir. Varsayılan fiyat üzerine vergiler eklendiğinde TOGG fiyatının rakipleri gibi 1 milyon TL etrafında fiyatlanması söz konusu olabilir.

Ancak TOGG’un yerli olmasından kaynaklı bazı vergilerin alınmaması da tahmin ediliyor. Bu durumun yaşanması ile TOGG fiyatı 700 bin TL etrafında olabilir. Bazı vergilerin alınmaması rakiplerine göre TOGG’un elini güçlendireceği belirtiliyor.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN