Para Piyasaları

Star Atlas (ATLAS) Coin Nedir? Uzman Yorumlarına Göre ATLAS Token Alınır Mı, Gelecekte Neler Bekleniyor?

Metaverse coin’leri popülaritesini korumaya dolu dizgin devam ediyor! Blockchain temelli çevrimiçi video oyunlarında yaşanan muazzam yükselişler sonrası yatırımcılar, yeni yılda da bu token’lere büyük umut bağladı. Uzay seyahatini mümkün kılan ve yerel token’i desteklemek adına önemli kullanım alanları sunan Star Atlas, son dönemde yatırımcıların radarına takılmaya devam ediyor. Peki, Star Atlas oyunu nedir? ATLAS Coin geleceği nasıl değerlendiriliyor?

Star Atlas (ATLAS) Coin Nedir?

Star Atlas, sanal bir oyun evreninde gerçekleşen devasa bir çok oyunculu çevrimiçi oyundur. Oyunun sinema kalitesinde, gerçek zamanlı ortamlara sahip olmasını sağlayan Unreal Engine 5 üzerine kuruludur. Yıldız Atlası, 2620'de üç büyük grubun ortaya çıktığı ve kaynaklar ve kontrol için yarıştığı fütüristik bir bilim kurgu ortamında gerçekleşir: insanlık, yabancı ırklardan ve duyarlı androidlerden oluşan bir konsorsiyum.

Oyun farklı türleri birleştiriyor. Diğer oyuncular ve gruplar ile etkileşim için nasıl eylem taktik planları geliştirmek zorunda olan stratejidir. Oyunun bir kısmı keşif, çünkü oyun keşif ve sömürü için bol miktarda yıldız içeriyor. Oyuncular birinci şahıs uçuşu ile bu yıldızlara bağımsız olarak seyahat edip keşfedebildiklerinden, kısmen bir uçuş simülasyonudur. Son olarak, oyuncular kaynakları mayınlayabilir ve bunu yaparak gelir akışları elde edebilir, bu da onu bir rol yapma oyunu haline getirir.

Bir hizip seçtikten sonra, oyuncular başlangıçta temel oyunu keşfetmek için savaşmadan hizip güvenlik bölgelerinde başlarlar. Daha sonra, savaşın mümkün olduğu yerlerde orta seviye güvenlik ve açık oyuna girebilirler. Temel oyun sütunları şunlardır:

Derin uzay araştırmaları

Savaş

Uzay istasyonları ve gemiler inşa etmek

Kaynakları mayınlamak için oyun içi meslekleri seçmek

Kaynakların kontrolünü ölçeklendirmek için ittifaklar kurmak.

Oyunda edinilen varlıklar daha sonra gerçek dünya para birimi ile değiştirilebilir.

Star Atlas Ne Zaman Çıktı?

Star Atlas Ocak 2021'de duyuruldu ve Solana blok zinciri üzerine inşa ediliyor. Merkezi olmayan bir değişim olan Serum ve merkezi bir değişim olan FTX gibi Solana merkezli birçok proje tarafından destekleniyor. Star Atlas'ın ayrıntılı bir sürüm programı olmamasına rağmen, metaverse tokenleri Ağustos 2021'de işlem görmeye başladı.

Star Atlas Kurucuları Kimlerdir?

Star Atlas, CEO Michael Wagner, COO Pablo Quiroga ve operasyon başkanı Deb Lucas tarafından kuruldu. Star Atlas'ı kurmadan önce Michael Wagner bir VC fonunda ve blockchain odaklı ürünler üretmeye odaklanmış bir şirket olan Multichain Ventures'da çalıştı. Pablo Quiroga, ek bir girişimin kurucusudur ve Star Atlas'ı kurmadan önce biyoteknolojide çalışmıştır. Deb Lucas'ın Charles Schwab ve Barclays'deki görevleriyle finans temelli bir geçmişi var.

Star Atlas Neden Benzersizdir?

Star Atlas, çeşitli türleri kapsayan ve sinema kalitesinde bir oyun deneyimini gerçek hayattaki para birimiyle değiştirilebilecek sanal varlıklar kazanma yeteneğiyle birleştiren sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Rakiplerini çeşitli alanlarda geride bırakarak yerini almayı planlıyor. Şimdiye kadar, hiçbir blockchain oyunu Star Atlas kadar farklı oyun olanaklarını birleştirmiyor. Bazı oyunlar bahis yoluyla kazanma veya sanal varlıklar için diğer oyuncularla savaşma veya sanal dünyasını keşfetme ve ittifaklar kurma seçeneği sunarken, hiçbir oyun yukarıdakilerin hepsini aynı anda yapmaz.

Oyuncular varlıkları satın almak için ATLAS jetonunu oyun içi para birimi olarak kullanabilirler, ancak NFT marketplace'te gemi ve diğer oyun içi ekipman olarak işlev görecek NFT'LER de satın alabileceklerdir. Aynı zamanda, oyuncular uzay gemilerindeki rolleri yerine getirmek için CEO, komisyoncu, ödül avcısı, korsan ve diğerleri gibi bir meslek seçebilecekler.

Uzay gemileri de kaynakları birleştirmek ve rekabet bireysel olarak hem de topluca seçeneğine sahip olacak. Bu sözde merkezi olmayan özerk şirketler, beraberindeki mikroekonomilerle tüm uzay şehirlerini inşa edebilecekler. Yıldız Atlası evreninin ikinci simgesi olan THE POLIS belirteci, bu uzay şehirlerinde yönetişim belirteci olarak ve oyunla ilgili yönetişim kararları için görev yapacak.

Star Atlas ayrıca oyun içi varlıkların dağıtımı ve ticareti için bir NFT pazarı ve bir NFT sürüm programı sunmayı planlıyor. Ayrıca ATLAS token sahipleri Serum DEX ile entegre olarak likidite sağlama ya da token holdinglerini satıp satın alma seçeneğine sahip olacaklar.

Star Atlas (ATLAS) Ağı Güvenli Mi?

Yıldız Atlası Solana blok zincirine kurulacak. Ekip, Solana'yı hızlı işlem süreleri ve küçük işlem ücretleri için seçti ve bugün itibariyle bu kadar iddialı bir oyuna ev sahipliği yapabilecek tek blok zinciri haline getirdi.

Solana, kısmi Bizans Hata Toleransına sahip bir proof-of-stake konsensüs mekanizmasına sahip birinci katman bir blok zincirdir. Dünya çapında faaliyet gösteren ve zirvede saniyede 50.000 işleme kadar işlem yapabilen 200 düğümü vardır. Solana, bu kadar etkileyici bir performans elde etmek için bir dizi koordineli optimizasyon gerçekleştirir ve işlemleri çok iş parçacıklı bir şekilde işler ve bu da onu daha yavaş blok zincirlerden ayırır.

Star Atlas (ATLAS) Coin Nereden Alınır?

Star Atlas (ATLAS) Coin pek çok kripto para borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Token’i satın almak için FTX, Gate..io, Raydium, Serum DEX, LBank, MEXC, PancakeSwap, Okcoin, Paribu, Hoo, Jubi, Bitrue ya da BitMart gibi önemli kripto para borsalarında hesap açarak işlem yapabilirsiniz.

Star Atlas (ATLAS) Coin Fiyat Tahminleri

Star Atlas'ın galaksiler arası oyun metaverse'i henüz piyasaya sürülmemiş olsa da, metaverse projelerine ve oyna-kazan oyun iş modeline yönelik artan yatırımcı coşkusu, platforma olan ilgiyi artırıyor.

Dijital eğlence danışmanlığı şirketi Naavik, “Her şeye rağmen Star Atlas, bir oyunun geliştirme ve operasyonlarını finanse etmek için değiştirilemez tokenlerin (NFT) ve dijital varlık sahipliğinin nasıl kullanılabileceğini gösteren ilk AAA oyunu olacak” dedi.

CoinCodex'in 31 Aralık itibariyle Star Atlas fiyat analizine göre, Star Atlas madeni para fiyatı kısa vadeli hissiyatı düşüş eğilimi gösteriyor ve 16 teknik gösterge düşüş sinyali ve sadece iki yükseliş gösteriyor.

Algoritma tabanlı tahmin hizmeti sağlayıcısı Wallet Investor, ortalama ATLAS fiyatının bir yıl içinde 0.226 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Fiyatın 2022'de 0.15-0.19 dolara, 2025'te 0,48-0,58 dolara ve 2030'da 2,70-3,36 dolara yükseldiğini gören PricePrediction daha ılımlı bir görünüme sahip.

TechNewsLeader'ın ATLAS/USD tahmini de yükselişe geçti ve fiyatın 2022'de 0,17 dolara, 2023'te 0,24 dolar, 2025'te 0,52 dolara ve 2030'da 3,15 dolara ulaştığı görüldü.

Fiyat tahminlerinin yanlış olabileceğini unutmayın. Tahminler, kendi araştırmanızın yerine kullanılmamalıdır. Yatırım yapmadan önce daima kendi durum tespitinizi yapın. Ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmayın veya ticaret yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.