Gündem

Süper lüks yat yıllar sonra sergiye açıldı: İçini görenler şaşırıp kalıyor değeri 1,6 milyar TL’yi buluyor

Bir dönemler Microsoft’un kurucu ortaklığını yapan Paul Allen’in yatı 90 milyon dolara satışa çıktı. Ünlü milyarder Bill Gates ile beraber Microsoft’u kuran ancak yaşama gözlerini yuman Paul Allen’e ait olan süper lüks yat satın alındığında piyasa değeri 1,6 milyar TL. (90 milyon dolar) Bir müzayede ile sergilenecek.

P.Allen 1975 doğumluydu. Çocukluk yıllarından itibaren arkadaşlığı bulunan Bill Gates ile Microsoft’u kurmuştu. Ölümü öncesinde dünyanın en zenginleri sırasında 44. basamakta yerini alan Milyarderin net geliri 20.3 milyar doları buluyor.

YATIN DEĞERİ 100 MİLYON DOLAR CİVARINDAYDI!

Paul Allen 2018 yılında kanser nedeniyle 65 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Bilgisayar programcılığı üzerine faaliyetleri bulunan ve Microsoft’un ortaklarından biri olan Allen’e ait olan süper lüks yat henüz 2001 yılında satın alınmıştı. Allen hayattayken satış işlemi gerçekleşen yatın değeri o yıllarda 100 milyon dolar (1,8 milyar TL) civarındaydı.

Süper lüks yat görenleri şaşırtıyor. İsmi Tatoosh olan bu yat içerisinde oldukça geniş bir alan, keyifli vakitler geçirilebilecek oturma alanları ve oturma odasının tam ortasında büyükçe bir havuz barındırıyor. 303 feat genişliğe sahip olan yat dünyanın en büyük 60 süper yatı içerisinde yerini alıyor.

MONACO YACHT SHOW’DA İZLENEBİLECEK!

Herkesin hayalini süsleyen ve içinin oldukça merak edildiği yat görücüye çıkıyor. Bu ay düzenlenecek olan Monaco Yacht Show sempozyumunda 28 Eylül ve 1 Ekim tarihleri arasında isteyenler tarafından izlenebilecek.

Yatın kapladığı alan dünyanın en iyi ve geniş statüsüne sahip olmasını destekliyor. Bu ölçümü yapabilmek için ise şu örnek veriliyor…

YATIN İÇİNDE YER ALANLAR DUYANLARI HAYRETE DÜŞÜRÜYOR!

Süper lüks yatın içerisinde iki farklı helikopter pisti bulunuyor. İçerisinde ısıtmalı yüzme havuzu, özel bir plaj kulübü, dalış merkezi, büyük tekne alanları, 1 adet sinema salonu ve tüm güvertelere geçişi sağlayacak bir asansör bulunuyor.

Yatın içerisinde 19 farklı kişi barınabiliyor. 11 farklı odası bulunuyor. Müzayede ile satışa çıkarılacak olan 150 farklı sanat eserinin satılacağı sırada süper lüks yatın satış işlemi de gerçekleştirilecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.