Ekonomi

Tacirler Yatırım BIMAS, GARAN, ISMEN ve KORDS hisse önerileri listesini paylaştı! Aracı kuruluş bugün borsada ne bekliyor?

Tacirler Yatırım hisse senedi önerileri listesini paylaştı! 20 Ocak 2022 tarihli Teknik Analiz Bülteni üzerinden paylaşılan aracı kuruluş hisse senedi tavsiyeler listesi, teknik analiz bazlı beğenilen dört hisse senedi ile hazırlandı. Borsa İstanbul 100 (Bist 100) yorumlarının da paylaşıldığı bültende, günün kritik seviyelerine göre olası senaryolar çizildi.

20 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM BİST 100 YORUMLARI

Salı günü yaşanan sert geri çekilmenin ardından BIST100 endeksi hızlı bir toparlanma eğilimi göstererek dün %3,14 yükselişle 2.042,08 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Endeks dün gün içi en düşük 1.959,40, en yüksek 2.043,99 puan seviyesini görürken, toplamda 44,7 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. Bankacılık sektörü dün de %5,64 primle yükselişe öncülük ederken, diğer sektörler de toparlanarak yukarı yönlü seyir izledi.

Ukrayna-Rusya arasındaki gerilime ilişkin yapıcı yönde gelen haber akışları, endeksin tekrar toparlanmasında etkili olurken, ABD tahvil faizlerindeki artış ve FED’in şahin açıklamaları küresel risk iştahında azalmaya neden olarak hisse senedi piyasalarında baskı oluşturuyor. Bugün yurtiçinde PPK toplantı kararını takip edeceğiz. PPK faiz kararının ardından bilanço dönemi fiyatlamalarının endekste kendini tekrardan hissettirmesini bekliyoruz.

Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 2.070 ve ardından 2.100 direnç seviyelerini takip edeceğiz. Aşağı yönlü olası hareketlerde 2.017 puan seviyesi ilk direnç seviyemizi oluştururken, 2.000 ana destek seviyemiz. Endeksteki sert geri çekilme sonrası toparlanma eğilimini dikkate alarak, ana destek seviyesine olan yakınsamaların alım fırsatı oluşturabileceğini düşünüyoruz.

20 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.