Ekonomi

Tacirler Yatırım borsayı yorumladı, hisse önerilerini paylaştı: ASELS, GARAN, HALKB ve MGROS hisse senetlerinde teknik analiz bazlı prim!

Tacirler Yatırım hisse senedi önerileri listesini paylaştı! 13 Ocak 2022 tarihli Teknik Analiz Bülteni üzerinden paylaşılan aracı kuruluş hisse senedi tavsiyeler listesi, teknik analiz bazlı beğenilen dört hisse senedi ile hazırlandı. Borsa İstanbul 100 (Bist 100) yorumlarının da paylaşıldığı bültende, günün kritik seviyelerine göre olası senaryolar çizildi.

13 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM BİST 100 YORUMLARI

Gün içi yatay seyir izleyen BIST100 endeksi, dün günü hafif bir yükselişle 2.064,21 puan seviyesinden kapattı. Dün akşam saatlerinde kur tarafında geri çekilme yaşanırken, bu durum ihracat odaklı şirketler tarafında bir duraksama ya da satış baskısı ihtimalini artırıyor. Bugün olası yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 2.070 direnç seviyesini takip edeceğiz.

Bu seviyenin tekrar test edilmesi ve sonrasında dün gün içi en yüksek olan 2.074,76 puan seviyesi üzerine çıkılması yukarı yönlü hareketi ivmelendirebilir. Bu durumda ana direnç noktamız 2.100 puan seviyesi. Bugün olası aşağı yönlü hareketlerde ise ilk olarak 2.035 puan seviyesini takip edeceğiz. Gün içi ana destek noktamız ise 2.017 puan seviyesi olacak. Bu seviyelere yakınsamaların alım fırsatı oluşturabileceğini düşünüyoruz.

13 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.