Ekonomi

Tacirler Yatırım günlük hisse önerileri listesini paylaştı! Listede GARAN, KORDS, SAHOL ve TAVHL hisse tavsiyeleri yer alıyor!

Tacirler Yatırım hisse senedi önerileri listesini paylaştı! 27 Ocak 2022 tarihli Teknik Analiz Bülteni üzerinden paylaşılan aracı kuruluş hisse senedi tavsiyeler listesi, teknik analiz bazlı beğenilen dört hisse senedi ile hazırlandı. Borsa İstanbul 100 (Bist 100) yorumlarının da paylaşıldığı bültende, günün kritik seviyelerine göre olası senaryolar çizildi.

27 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM BİST 100 YORUMLARI

Dün seans açılışıyla yukarı yönlü seyir izleyen BIST100 endeksi, günü hafif yükselişle 1.951,17 puan seviyesinden yatay bir kapanış gerçekleştirdi. Hava muhalefeti nedeniyle operasyonlarında aksama yaşayan havacılık sektörü, operasyonların tekrar normale dönmesiyle dün günü yüzde 4,67 primle kapattı.

Öğleden önce diğer sektörlerde de yukarı yönlü hareket gözlemlenirken, özellikle enerji probleminin belirsizliği sanayi sektörü üzerinde baskı oluşturarak yukarı yönlü hareketi negatif etkiledi. Ukrayna-Rusya krizinin görece hafiflemesi ve bilanço dönemi fiyatlamalarının başlaması ile dün Avrupa borsaları da yukarı yönlü seyrine devam etti.

FED toplantısı ve artan jeopolitik riskler hisse senedi piyasalarında baskı oluşturmaya devam ederken, BIST100 endeksinin pozitif yönlü seyir izlemesi sert geri çekilmenin ardından toparlanma eğilimi için güçlü sinyal oluşturuyor. Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 1.980 direnç seviyesini takip edeceğiz.

1.980 puan üstü yukarı yönlü hareketin devamı, psikolojik eşik olan 2.000 seviyesine doğru hareketi hızlandıracaktır. Bugün olası aşağı yönlü hareketlerde ise ilk olarak dün kırılarak kapanışın hemen altında desteğe dönüşen 1.950 puan seviyesini ve ardından 1.920 ana direnç seviyesini takip edeceğiz. Bilanço dönemi fiyatlamalarını da dikkate alarak, ana destek noktasına olan yakınsamaların alım fırsatı oluşturabileceğini düşünüyoruz.

27 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Bugün tarihli hisse önerileri listesinde GARAN, KORDS, SAHOL ve TAVHL hisse senetleri yer aldı.

Haber

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.