Ekonomi

Tacirler Yatırım önerdi: ALARK, EREGL, FROTO ve VESBE hisse senetlerinde prim bekliyor!

Tacirler Yatırım hisse senedi önerileri listesini paylaştı! 2 Şubat 2022 tarihli Teknik Analiz Bülteni üzerinden paylaşılan aracı kuruluş hisse senedi tavsiyeler listesi, teknik analiz bazlı beğenilen dört hisse senedi ile hazırlandı. Borsa İstanbul 100 (Bist 100) yorumlarının da paylaşıldığı bültende, günün kritik seviyelerine göre olası senaryolar çizildi.

2 ŞUBAT 2022 TACİRLER YATIRIM BİST 100 YORUMLARI

Dün sabah güçlü pozitif açılış gerçekleştiren BIST100 endeksi, gün içi yatay seyir izleyerek hafif bir yükselişle 2.015,43 puan seviyesinden günlük kapanış gerçekleştirdi. Endeks dün en yüksek 2.034,85, en düşük 2.008,69 puan seviyesini görürken, toplamda 24 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0.33 primle yukarı yönlü hareketini dün de sürdürürken, diğer sektörler de pozitif yönlü seyir izledi.

Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 2.030 puan seviyesini ve ardından dün gün içi en yüksek 2.034,85 puan seviyesini takip edeceğiz. Bugün olası aşağı yönlü hareketlerde ise 2.000 puan seviyesi ilk destek seviyemizi oluştururken, ana destek noktamız 1.980 puan seviyesi. Bilanço dönemi fiyatlamalarını da dikkate alarak, ana destek seviyesine olan yakınsamaların alım fırsatı oluşturabileceğini düşünüyoruz.

2 ŞUBAT 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Bugün önerilen hisse senetleri ALARK, FROTO, EREGL ve VESBE oldu.

Haber

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.