Ekonomi

Tacirler Yatırım rutini bozmadı, yeni güne 4 hisse önerdi! ALARK, TKFEN, VESTL ve YKBNK hisse tavsiyelerinde hedef fiyat…

Tacirler Yatırım hisse senedi önerileri listesini paylaştı! 24 Ocak 2022 tarihli Teknik Analiz Bülteni üzerinden paylaşılan aracı kuruluş hisse senedi tavsiyeler listesi, teknik analiz bazlı beğenilen dört hisse senedi ile hazırlandı. Borsa İstanbul 100 (Bist 100) yorumlarının da paylaşıldığı bültende, günün kritik seviyelerine göre olası senaryolar çizildi.

24 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM BİST 100 YORUMLARI

Cuma günü dalgalı seyir izleyen BIST100 endeksi, günü hafif bir düşüşle 2.011,16 puan seviyesinden haftalık kapanış gerçekleştirdi. Endekste, Cuma gün içi en yüksek 2.021,14, en düşük 1.986,53 puan seviyesi görüldü, Cuma günü küresel endekslerde de satıcılı seyir izlenirken, BIST100 endeksinde toplamda 30,9 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. Haftanın son işlem gününde, bankacılık sektörü yüzde 0.35 primle diğer sektörlerden görece pozitif ayrıştı.

Geçtiğimiz hafta küresel alanda yaşanan savaş ihtimalinin, iç dinamiklerde ise faiz kararı toplantısı ve artan vaka sayılarının endeksin seyri üzerinde baskı oluşturduğunu gözlemledik. Bu hafta 4Ç21 bilançoları açıklanmaya başlayacak ve açıklanan finansalların endeksin seyrine olan etkisini izleyeceğiz. Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 2.017 direnç seviyesinin kırılıp kırılamayacağını takip edeceğiz. 2.017 direnç seviyesinin kırılması, Cuma gün içi en yüksek 2.021,14 puan seviyesinin aşılıp, 2.050 ana direnç seviyesinin test edilme ihtimalini artıracaktır.

Aşağı yönlü olası hareketlerde 2.000 puan seviyesi ilk direnç seviyemizi oluştururken, ana direnç seviyemiz 1.980 puan seviyesi. Bu hafta bilanço dönemi fiyatlamalarının endekste kendini hissettirmesini beklerken, bugün ana destek noktasına olan yakınsamaların alım fırsatı oluşturabileceğini düşünüyoruz.

24 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Haber

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.