Ekonomi

Tacirler Yatırım yılın ilk teknik analiz bazlı hisse önerilerini paylaştı: BIMAS, GARAN, TUPRS ve VESBE hisselerinde yükseliş hedefi…

Tacirler Yatırım hisse senedi önerileri listesini paylaştı! 3 Ocak 2022 tarihli Teknik Analiz Bülteni üzerinden paylaşılan aracı kuruluş hisse senedi tavsiyeler listesi, teknik analiz bazlı beğenilen dört hisse senedi ile hazırlandı. Borsa İstanbul 100 (Bist 100) yorumlarının da paylaşıldığı bültende, günün kritik seviyelerine göre olası senaryolar çizildi.

3 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM BİST 100 YORUMLARI

BIST100 endeksi yılın son işlem günü olan Cuma gününü hafif bir geri çekilmeyle 1.857,65 puan seviyesinden kapattı. Geçtiğimiz hafta kur tarafındaki yüksek volatilitenin devam ettiğini, endekste ise toplam işlem hacminde yaşanan daralmayla yatay seyrin gerçekleştiğini gözlemledik. Yılın ilk iş gününde açıklanacak olan enflasyon verisinin, endeksin seyrine olan etkisini dikkatle takip edeceğiz.

Bugün ana direnç noktamızı oluşturan 1.895 puan seviyesinin üzerinde kalınması için Cuma günü en yüksek olan 1.885,23 puan seviyesinin test edilmesi önem arz ediyor. Geçtiğimiz hafta Omikron varyantı endişeleri havacılık alanında satış baskısı oluştururken, bu hafta endişeye ilişkin olası pozitif gelişmelerin endeksteki yukarı yönlü hareketin başlaması adına katalizör oluşturacağını düşünüyoruz.

Bugün olası aşağı yönlü hareketlerde 1.820 puan seviyesi ilk destek noktamızı oluştururken, 1.800 puan seviyesi ana destek noktamız. Bugün ana destek noktamız 1.800 puan seviyesine yakınsamaların alım fırsatı oluşturabileceğini değerlendiriyoruz.

3 OCAK 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.