Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı et fiyatına zam haberini duyurdu: İşletme teşvikleri de iki katına çıkarıldı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından dana ve kuzu karkas alımına yönelik yeni bir zam haberi duyuruldu. Artık dana karkasın kilosu 96 liradan kuzu karkasının kilosu ise 92 liradan satılacak.

ZAM HABERİNİ TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTI!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi “Dana karkas ve kuzu karkas alım fiyatına yönelik 2 TL zam uygulandığını” Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Kilogram başına 2 TL’lik artışın yapılacağını şu sözlerle sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşları duyurdu:

“Besicilere yönelik prim ve desteklerle beraber dana karkasın kilosu 96 liradan satışı yapılabilecek. Et ve Süt Kurumu tarafından maliyetler göz önünde bulunduruldu. Bu durum kuruma katkı sağlayacak. Kuzu karkas alım fiyatına 2 TL arttırma yapıyoruz. Kuzu karkasın kilo fiyatı 90 liradan 96 liraya çıkmış olacak. Üreticilerimize hayırlı olsun” ifadesinde bulundu.

HAYVAN BAŞINA DESTEK ÖDEMESİ ARTIRILDI!

2022 yılı destek kararnamesi kapsamında Türkiye genelinde her hayvan başına 370 TL buzağı desteğinin 500 TL’ye çıkartıldığını da ekledi. Türkiye genelinde suni tohumlamadan doğan buzağılara ek 200 TL ödeme yapılacağı söylendi. Paylaşımın devamında Bakanlık tarafından yetiştirici bölge olarak anılan yerde 22 farklı ilde buzağı başına ilave 100 TL olan destek tutarını 200 TL’ye yükseltildiği vurgulandı.

İŞLETME DESTEK ÖDEMELERİ 6 BİN TL’DEN 12 BİN TL’YE ÇIKARILDI!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi dana karkas ve kuzu karkas alım fiyatına yönelik yeni zam duyurusunu yaptığı paylaşımın devamında şu sözlere yer verdi: “22 farklı ilde yetiştiriciliği yapılan buzağı başına toplamda 900 TL ödeme yapacağız. Türkiye genelinde küçükbaş sürü büyütme desteğine 125 TL ödeniyordu. 200 TL’ye çıkardık. Türkiye genelinde sürü yönetici desteği 100 TL artırıldı. Her işletme başına 6.000 TL olan tutar 12.000 TL’ye çıkarıldı. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir