Bankacılık

Taşıt alacaklara fırsat kredi oranları Akbank’ta; ister sıfır, ister ikinci el fark etmiyor! Üstelik hibrit araçlar ve motosikletler için de kullanılabiliyor!

Sıfır veya ikinci el araç alacak olan vatandaşların kredi çekmek için beklediği faiz indirimleri Akbank’tan geldi. Vatandaşlara dört ayrı taşıt kredisi türü sunan Akbank, aracın yüzde 70’ine kadar karşılamaya başladı.

Otomotiv sanayisinde devam eden çip krizi fiyatları artırmayı ve tedarik sıkıntısını büyütmeyi sürdürürken, kredi çekerek araç almak isteyen vatandaşlara Akbank’tan indirimli ve bol seçenekleri taşıt kredisi paketleri geldi. Her ihtiyaca uygun kredi seçeneği bulunduran Akbank, taşıt kredilerinin faiz oranlarını yüzde 2’ye kadar indirirken; vade süresini ise 48 aya kadar uzattı.

AKBANK SIFIR ARAÇ İÇİN TAŞIT KREDİSİ

Sıfır araba almak isteyen araçların fatura değerince yüzde 70’ine kadar kredi kullanma olanağı sunan Akbank, araç fiyatı 400.000 TL’ye kadar olan araçlar için araç bedelinin yüzde 70’ini kullandırırken, araç bedeli 400.001 TL ile 800.000 TL aralığında olan araçlar için yüzde 50; araç bedeli 8000.001 TL ile 1.200.000 TL aralığında olan araçlar için yüzde 30; araç bedeli 1.200.001 TL ile 2.000.000 TL aralığında olan i araçlar için ise yüzde 20 kredi kullanım imkanı tanıyor. 48 aya kadar vade seçeneği sunan Akbank; 12 aylık vadeli kredilerde taşıt kredisinin faiz oranlarını yüzde 2’den başlatıyor. Diğer aylar için ise, Akbank’ın sunduğu taşıt kredisi faiz oran yüzde 2,05’ten başlıyor.

AKBANK İKİNCİ EL ARAÇ İÇİN TAŞIT KREDİSİ

​Akbank ikinci el araç kredilerinde de pek çok avantaj sağlıyor. Özellikle diğer bankaların aksine kasko veya rehin zorunluluğu bulundurmayan Akbank, ikinci el araç kredilerinde de sıfır araç kredilerinde olduğu gibi araç bedelinin yüzde 70’ini karşılıyor. Ancak, Akbank ikinci el araç kredilerinde kredi limitini aracın ekspertiz raporunca belirliyor. İkinci el araç kredilerinde de 48 aya kadar vade sağlayan Akbank, bu tip araçların kredisini de yüzde 2 faizden başlatarak sunuyor.

AKBANK ÇEVRE DOSTU ARAÇ İÇİN TAŞIT KREDİSİ

Taşıt kredilerinde sadece o ve ikinci el araçlara kredi sağlamayan Akbank, aynı zamanda çevre dostu olan elektrikli ve hibrit araçlar için de kredi sağlıyor. Bu araçların hem sıfırına hem de ikinci eline kredi olanağı tanıyan Akbank, çevre dostu araçlar için çekilecek olan kredileri yüzde 50 indirimli tahsis ücreti ile sunuyor. Akbank’ın çevre dostu kredilerinde de geçerli olan kredi oranı yüzde 70 olurken; vade sayısı maksimum yine 48 ay olarak belirlenebiliyor.

AKBANK MOTOSİKLET İÇİN TAŞIT KREDİSİ

Akbank, taşıt kredilerinde sunduğu son seçeneği motosiklet almak isteyen vatandaşlara sağlıyor. Sıfır motosiklet araçlar için fatura değerinin yüzde 70’ine kadar kredi kullandırtan Akbank, ikinci el motosiklet için kasko değerinin yüzde 70’ine kadar kredi kullanım olanağı tanıyor. 48 aya kadar vadelendirme imkanı tanıyan Akbank, taşıt kredilerinin tamamında faiz oranlarını yüzde 2’den başlatıyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.