TCDD Personel Alımı 2019 Kadroları ve Başvuru Şartları…

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), personel alımı yapacağını Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanla kamuoyuna duyurdu. Buna göre TCDD 2019 personel alımı başvuru şartları ve kadroları yazımızda...

0
91
TCDD Personel Alımı
TCDD Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) kurum bünyesinde istihdam edilecek olan personel açığını gidermek için Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilan yayımladı. Yayımlanan TCDD personel alımı ilanına göre, farklı iş kollarına, farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere toplamda 38 personel alımı gerçekleştirileceği kamuoyuna duyuruldu. TCDD personel alımı başvuru şartları, tarihleri ve bilinmesi gereken diğer detayları haberimizde bulabilirsiniz.

TCDD personel alımı ilanı, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlandıktan kısa bir süre sonra pek çok kişi, personel alımının detaylarını merak ederek bu konuda araştırma yapmaya başladı. İlanda duyurulan başvuru şartları, tarihleri ve hangi kadrolara personel istihdam edileceğine dair bilgiler, vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. TCDD bünyesine istihdam edilecek olan personelin; makinist, eski hükümlü, engelli işçi olarak işe alınacağı bildirildi. Her bir ilan için ayrı başvuru şartları ve tarihlerinin arandığı TCDD personel alımı ilanı hakkında detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

TCDD Personel Alımı Kadroları

TCCD bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar, aşağıda belirtilen kadrolara belirli şartları yerine getirdikleri takdirde başvuruda bulunabilirler. TCDD personel alımında 5 makinist, 8 eski hükümlü ve 22 engelli işçi alınacağı duyuruldu. İşte adaylarda aranana başvuru şartları ve detayları…

TCDD Makinist Alımı

Yayımlanan personel alımı ilanında TCDD bünyesine KPSS şartı aranmaksızın 5 makinist işçi alımı yapılacağı belirtildi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından bildirilecek olan listede yer alan adayların, 08.08.2019 ile 09.08.2019 tarihleri arasında evrak teslimi yapması gerekmektedir. Adayların evrak teslim işlemlerini şahsen yapmaları önemlidir. TCDD makinist personel alımı hakkında detaylara ulaşmak için http://kamuilan.dpb.gov.tr/ilan_menu.aspx?514ff70d-3e12-4386-bb07-ad7bfc9a3705 adresini ziyaret edebilirsiniz.

TCDD Eski Hükümlü Alımı

TCDD tarafından İstanbul’da 4, Ankara’da 1, İzmir’de 1, Balıkesir’de 1, ve Adana’da da 1 olmak üzere toplamda 8 eski hükümlü istihdam edilecek. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş talep bilgi formu ve iş başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra 29.07.2019 ile 09.08.2019 tarihleri arasında teslim etmeleri gerekmektedir. Evrak teslimi hem post yoluyla hem de şahsen müracaat edilerek yapılabilmektedir. İlanın tüm detaylarını http://kamuilan.dpb.gov.tr/ilan_menu.aspx?81ed0110-7013-4c27-b3c2-18973d2906e0 adresi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

TCDD Engelli İşçi Alımı

TCDD bünyesinde engelli işçi istihdam edileceği duyuruldu. Bu kapsamda İstanbul’da 13, Ankara’da 5, Çankırı’da 2, İzmir, Balıkesir, Hatay, Konya ve Kütahya’da 1 olmak üzere toplamda 25 engelli işçi personel alımı yapılacak. EKPSS sıralamasına göre İŞKUR tarafından bildirilecek nihai listede yer alacak adayların, sözlü sınava katılmaları için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak iş talep bilgi formu ve iş başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak 29.07.2019 ile 09.08.2019 tarihleri arasında teslim etmeleri gerekmektedir. Detayları http://kamuilan.dpb.gov.tr/ilan_menu.aspx?00d376ff-3eae-417a-b136-e526cdc6b60d adresinden temin edebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here