BankacılıkEditörün SeçimiGündem

Temmuz ayı sıfır kilometre taşıt kredisi faiz oranları belli oldu! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Halk Bankası…

2021 yılının son çeyreğinde yükseliş trendine giren döviz kurları ile altın fiyatları, pek çok sektörde yüksek oranlı zamların gözlenmesine sebep oldu. Yapılan zamlardan en çok etkilenen sektörlerden birisi ise otomotiv sektörü oldu. Kısa süre içerisinde nerede ise 2 katına yükselen sıfır kilometre ve ikinci el araç fiyatları, 2022 yılının başında başlayan ve temeli koronavirüs salgınına dayandırılan çip krizi sebebi ile fahiş rakamlara ulaştı.

SON DAKİKA EKONOMİ, PARA PİYASALARI, BORSA, KREDİ HABERLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZDAN SON DAKİKA HABERLERİNİ MOBİL CİHAZINIZLA OKUYABİLİRSİNİZ: TELEGRAM

Yeni dönemde kendi aracının sahibi olabilmek adına bir miktar birikime sahip olan vatandaşlar, araçların artan fiyatları karşısında bütçelerine destek arayışı içerisine girdiler. Bu noktada sıklık ile bankaların taşıt kredisi kampanyalarını araştıran vatandaşlar, kendilerine en uygun olan taşıt kredisi kampanyalarını öğrenmeye çalışıyorlar.

Temmuz ayı sıfır kilometre taşıt kredisi faiz oranları belli oldu! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Halk Bankası...

Temmuz ayının başlaması ile birlikte taşıt kredisi kampanyalarının faiz oranlarını güncelleyen kamu bankaları ve diğer özel bankalar, kampanya içeriklerini kamuoyu ile paylaştılar.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan Yüzde 1,59 Faiz Oranlı Taşıt Kredisi!

Ülkemizin önde gelen bankalarından olan ve kamu bankaları olarak hizmetlerine devam eden Ziraat Bankası ile Vakıfbank, yeni ay içerisinde sunacakları taşıt kredisi kampanyalarının faiz oranını yüzde 1,59’dan başlattıklarını duyurdu 48 ay vade ile sınırlandırılmış olan kredi hizmetinin örnek hesaplama tablosu şu şekilde oluşturuldu:

  • Kredi tutarı: 50 bin TL
  • Vade sayısı: 48 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,59
  • Aylık taksit tutarı: 1.599,73 TL

Temmuz ayı sıfır kilometre taşıt kredisi faiz oranları belli oldu! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Halk Bankası...

Halk Bankası’ndan Sıfır Kilometre Taşıt Kredisi Kampanyası!

Bir diğer kamu bankası olan Halk Bankası da yeni ayın gelişi ile birlikte sıfır kilometre taşıt kredisi kampanyasını güncelledi. Banka yüzde 1,63’lük faiz ile kullandıracağı kredi hizmetinin örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 50 bin TL
  • Vade sayısı: 48 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,63
  • Aylık taksit tutarı: 1.615,53 TL

Temmuz ayı sıfır kilometre taşıt kredisi faiz oranları belli oldu! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Halk Bankası...

Akbank’ta Faizler Düştü!

Yeni aya, diğer özel bankalara göre daha düşük bir faiz ile başlayan Akbank, sıfır kilometre taşıt kredisinin faiz oranını yüzde 1,99 olarak duyurdu. 48 ay vade ve ilgili faiz oranı karşılığında kullanılacak olan 50 bin TL’lik kredinin aylık taksit tutarı, 1.761,43 TL olarak hesaplandı.

ÖNEMLİ HABER BAŞLIKLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.