Para Piyasaları

Terra Blockchain’e Destek Polygon’dan Geldi: Milyon Dolarlık Fonun Başlatıldığı Duyuruldu!

Geçtiğimiz günlerde Terra blok zincirinde yaşanan krizin ardından UST ve LUNA’da çöküş yaşandı ve tüm kripto para piyasaları bu durumdan etkilendi. Yaşanan kriz sonrasında Terraform Labs ve Luna Vakfı yatırımcıların hedefinde tepkilerle karşı karşıya kalırken, Polygon bu kez Terra için harekete geçti. Terra göçü için büyük bir fon başlatan Polygon’un adımıyla birlikte DeFi platformu olan Lido, yeni Terra blok zincirini desteklemeye karşı oy verdi. Öte yandan Terra CEO’su Do Kwon’un Güney Kore borsalarında yeniden listelenme için görüşmeler gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Polygon Destek Fonunu Başlattı

Hatırlanacağı üzere Terra canlanma planı geçtiğimiz Salı günü erken saatlerde resmi olarak hayata geçirilmişti. Bu gelişmenin ardından Terra topluluğuna daha fazla yardımcı olacağı düşünülen yeni Terra 2.0 Blockchain’in 27 Mayıs Cuma günü piyasaya sürüleceği açıklandı. Terra topluluğu duyurulan gelişmelerle heyecanlanırken, bir adım da Polygon’dan geldi. Polygon, Terra blok zincirindeki geliştiricilere yardımcı olma amacıyla milyonlarca dolarlık bir fon başlattığına duyurdu.

“Nispeten Sınırsız Multi-Milyon Dolarlık Fon”

Techcrunch’a göre Polygon’un CEO’su Ryan Watt, söz konusu fon için “nispeten sınırsız multi-milyon dolarlık fon” tanımlamasını kullandı. Söz konusu fonun, Terra üzerine inşa edilen projelerin Polygon blok zincirine geçmesine yardımcısı olmayı amaçladığı belirtiliyor. Ancak yine de bu duyuru, Polygon’un Terra topluluğuna yardım etmek için duyurduğu bir önceki teklifinin arka planında yer alıyor.

Terraform CEO’su, Luna 2.0’ın Listelenmesini İstiyor

Terraform CEO’su Do Kwon şu anda Güney Kore’de polis tarafından “dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı ve mali düzenleme ihlalleri” gerekçeleri ile soruşturuluyor. Kwon’un, Luna 2.0 piyasa sürülmeye başladığında yeniden listelenme talep ettiği de ifade ediliyor. Yerel medyada yer alan haberlere göre Kwon borsalara konu hakkında “Lütfen Luna 2.0’ı listeleyin” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.