Gündem

Tesla, Gigafactory Şangay’ı genişletmek ve 4.000 kişiyi işe almak için yaklaşık 200 milyon dolar yatırım yapıyor

Gigafactory Shanghai, Tesla için inanılmaz bir başarı hikayesi oldu. Otomobil üreticisi, yeni fabrikada üretime başladıktan sonraki iki yıl içinde Gigafactory Şanghay'da yıllık 500.000 elektrikli araç üretim kapasitesine ulaştı. Herhangi bir araba fabrikasının şimdiye kadarki en hızlı üretim rampası olabilir.

Şimdi Tesla, tesisin 1,2 milyar yuan'a (188 milyon $) kadar genişletilmesi için yerel hükümete başvuruda bulundu. Tesla şu anda Gigafactory Şanghay'da Model 3 ve Model Y üretiyor ve bu genişleme, başvuruya dayalı olarak bu araçların üretimini artırmakla ilgili olacak.

Otomobil üreticisi ayrıca sonunda Çin'de tasarlanan ve üretilen 25.000 dolarlık bir elektrikli otomobil üretmeyi planlıyor, ancak projenin hala birkaç yıl sürmesi bekleniyor. Son zamanlarda  Tesla, Gigafactory Shanghai'ı yeni "ihracat merkezi" haline getirdi.  Daha önce Fremont fabrikasıydı.

Fabrika, Çin pazarı gibi giderek Tesla'nın operasyonlarının önemli bir parçası haline geliyor. Kısa süre önce bildirdiğimiz gibi Tesla, son birkaç ay içinde Gigafactory Şanghay'dan 54.000'den fazla araçtan oluşan etkileyici bir çıktıyı korumayı başardı. Uzun vadede bakımı yapılırsa, halihazırda Tesla tarafından açıklanan 500.000 araçlık planlanan kapasitesini çoktan aşmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.