Gündem

Tesla iki modeli için teslimat sürecini hızlandırdı: Otonom sürüş özelliği ise 15 bin dolara ulaştı

Elektronik araç üretiminde dev marka Tesla Çin’de teslimat sürecindeki beklentiyi hızlandırdı. Model 3 ve Model Y araçlar için bekleme süresi artık problem olmayacak. Öte yandan sürüşte otonom özelliği sunarak sürücüyü devre dışı bırakan sisteminin fiyatı % 20 artış gösterdi.

İKİ MODELİ İÇİN TESLİMAT SÜRECİNİ HIZLANDIRDI!

Tesla üretimindeki hızlandırma ile beraber Çin’de ürettiği Model 3 ve Model Y araçlarının bekleme süresini azaltıyor. Yapılan yeni açıklamaya göre bu iki farklı araç modeli için bekleme süresi 14 haftadan 6 haftaya kadar geriledi.

Çin’de satışa çıkacak Model Y’nin uzun menzilli versiyonu yaklaşık 16 ile 20 haftaya kadar bekleme süresi verilmişti. Fakat açıklanan son habere göre o süre 10 ile 14 haftaya kadar geriledi.

TESLA OTONOM SÜRÜŞ ÖZELLİĞİNİN FİYATLARINI ARTTIRDI!

Elektrikli araç tasarlayan, üreten ve satışını yapan Tesla şirketinin Genel merkezi ABD Austin eyaletindedir. Yöneticisi ve CEO’su Elon Musk’tur.

Tesla’dan gelen açıklamaya göre yıl içerisinde ki otomobil fiyatlarında ciddi bir artış yaşandı ve bu artış nedeniyle Tesla’nın sürüş yazılımları da etkilendi. Otonom sürüş yazılımının fiyatı yaklaşık 15 bin dolara kadar ulaştı. Daha çok yapay zeka teknolojisi ile sürücüsüz bir şekilde kullanılabilme yeteneğine sahip olan Tesla’nın araçları ekonomik koşullardan etkileniyor.

TESLA’NIN OTONOM SÜRÜŞ ÖZELLİĞİ %20 ZAMLANDI!

Tesla’nın CEO’su Elon Musk tam otonom sürüş yazılımı için Amerika’da bu yıl fiyatların bu yılbaşında fiyatların %20 zamlandığını açıklamıştı. Bu rakam yapılan zam ile beraber 12 bin dolara çıkmıştı. Yılın son çeyreğine giriş yapıldığı süreçte Tesla firmasından yeni açıklama geldi. Tam otonom sürüş özelliği gösteren araçlardaki fiyatın 15 bin dolara çıkarıldığı söylendi. Sistem Elon Musk’a göre yakın gelecekte tamamlanacak ve daha çok pahalı olacak. Bu nedenle şimdi satın almak daha mantıklı görünüyor.

OTONOM SÜRÜŞ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Elektrikli araçlarda kullanılabilen tam otonom sürüş özelliği son teknoloji ile donatılmış ve kontrolün tamamen araca ait olduğu bir deneyim alabilmeyi destekliyor. Burada sürücü tamamen devre dışında kalıyor. Gaz ya da freni kullanımı, direksiyonun idaresi, hızlanma ya da kritik noktalarda hamleler, trafik sıkışıklığı ya da çevrenin kontrolü gibi tüm özellikler araç tarafından otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.