Gündem

THY çalışanlarına ikramiye müjdesini verdi: 40 bin TL ödeme hesaba ne zaman yatacak?

Türk Hava Yolları çalışanlarına yönelik ikramiye ödemesi yapacağını duyurdu. Hem iştirak şirketlerinde hem de farklı görev birimlerinde çalışan personeller bu tutardan faydalanabilecek. Yapılacak ödemeler Eylül ayı ikramiye oranlarının iki katına denk gelecek.

THY NET KÂR ORANI BELLİ OLDU!

Ulaşım sektörü uzun bir süredir zor bir süreç geçiriyordu. 2022 yılı içerisindeki ilk 6 ayın verilerine bakıldığında sektöre yönelik istenen kâr oranına ulaşıldığı tespit edildi. Ocak ayı ile Temmuz ayı dönemleri içerisinde THY kâr oranı 11 milyar 375 milyon TL oldu. Uzun süredir beklenen haber sonunda geldi.

Türk Hava Yolları tüm personellerine yönelik ikramiye rakamlarını net olarak açıkladı. Ardından ikramiyelerin yatacağı zamanı da paylaştı.

ÖDENECEK İKRAMİYE TUTARI NE KADAR OLDU?

Türk Hava Yollarının resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama personelleri mutlu etti. Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirilen açıklama sonrası THY basın müşaviri Yahya Üstün: “Başarılarımızı kutluyoruz. İştirak şirketlerinde çalışanlara, şef arkadaşlarımıza 40.000 TL ikramiye veriyoruz. Farklı görev birimlerinde çalışan ve bizlere katkı sunan meslek arkadaşlarımıza da 30.000 TL ikramiye ödemesi yapıyoruz” dedi.

İKRAMİYE TUTARI HESAPLARA NE ZAMAN YATIRILACAK?

Türk Hava Yollarının resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama sonrası ödenecek ikramiye tutarı net olarak belli oldu. Ödemelerin ise her personel için ay sonunda hesaplara yatırılacağı söylendi. Ardından THY Basın Müşaviri Yahya Üstün açıklamasını “Hayırlı Olsun” diyerek ikramiye ödeme sürecini tüm personellerine müjde olarak uyurdu.

3 EYLÜL 2022 TARİHİNDE DE ÖDEME YAPILMIŞTI!

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından 3 Eylül tarihinde yardımcı destek personeline yönelik ödenecek ikramiye ile ilgili bir açıklamada da bulunulmuştu. Daha önceki dönemde yapılan bu açıklamada yardımcı destek personellerine 20.000 TL ikramiye verileceği söylenmişti. her personel için ödenen bu tutar 7 Eylül tarihinde hesaplara yatırılmıştı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.