Gündem

Tofaş Şahin Sonrasında Bir Efsane Daha Doğuyor! 2023 Renault Toros Fiyatı Netleşmeye Başladı!

Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketler sergilemesi, pek çok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de bütün ilerleyişi değiştirdi. Ek olarak ocak ayına girilmesi ile birlikte patlak vermiş olan çip krizinden de direkt olarak etkilenen otomotiv sektörü, üretici firmaların araç üretimleri konusunda ki politikalarını yeniden değerlendirmelerine sebep oldu. Bu kapsamda pek çok üretici firma elektrikli otomobil üretimine yönelirken, firmalar ile ünlenen bazı modeller de restore edilerek tüketicilerin beğenisine sunulmaya başlandı.

Otomotiv sektöründe yaşanan gelişmeler tüketiciler ve diğer sektör temsilcileri tarafından yakından takip edilirken, Fransız araç üreticisi Renault’tan da heyecanlandıran bir haber geldi. Yapılan açıklamalara göre firmanın, 1990’lı yıllara damga vurmuş olan Anadolu modelinin 2023 yılında yeni versiyonu ile trafiğe çıkacağı bilgisi kaydedildi. Toros tutkunlarını heyecanlandıran bu haber, firmanın yeni adımları konusunda merak duygularının kabarmasını sağladı.

Renault’tan Heyecanlandıran Hamle!

Fransa’nın otomobil devi olarak adlandırılan Renault, her yıl olduğu gibi bu yılda araç tutkunlarını heyecanlandırmayı başaran yeni projeleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda 1990’lı yıllara damga vuran Anadolu modeline ilişkin yeni bir açıklamada bulunan firma, Toros’un 2023 yılında yeni versiyonu ile yollarda olacağını ilan etti.

Renault tarafından gelen bu açıklama klasik otomobil seven tüketicileri sevindirirken, 2023 model Toros’un hangi özellikler ile piyasaya sürüleceği şimdiden merak konusu oldu.

Yeni Toros Elektrikli Olacak!

Günümüzün gelişen teknolojisine ve tüketici isteklerine en iyi şekilde yanıt verebilmek adına çalışmalarına devam eden Fransız Renault, Toros duyurusu ile heyecan yaratmayı başarırken, yeni aracın elektrikli olacağı açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Klasik araba tutkunlarını sevindiren bu açıklama sonucunda yeni aracın nasıl görüneceği, özelliklerinin neler olacağı merak edilmeye başlandı.

Fiyatı Şekillenmeye Başladı!

Renault’un Zoe modeline alternatif olarak üretmiş olduğu R5 modeli çok konuşulmuştu. Yeni Toros’unda Zoe modeli alternatiflerinden biri olacağı konuşuluyor. Yapılan tahminlere göre 2023 model elektrikli Toros’un satış fiyatının yaklaşık olarak 730 bin TL civarında olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.