Gündem

TOGG’un kışa meydan okuyan testi başarılı geçti: Zorlu koşullar için kendini kanıtladı!

Yerli üretim otomobil markası TOGG geçtiğimiz hafta Arjantin’in en yüksek dağına çıkarılarak sürüş testini gerçekleştirdi. Başarıyla tamamlanan test sonrası soğukta, karda ya da çamurda yüksek performansı ile çalışmasını ortaya sundu. TOGG kusursuz performansıyla büyük bir başarıyı ortaya koydu.

ARJANTİN SÜRÜŞ TESTİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ!

Turkish Cargo uçağı yeni nesil yerli üretim TOGG aracını ülkenin en tepe noktası olan karlı ve dik dağlık alanlara götürdü. Aracın en zor şartlarda dahi sunduğu performans testi göz doldurdu. Arjantin’in Ushuaia kentinde akredite testine tabi oldu.

TOGG’un SUV modeli kargo uçağı ile beraber Güney kutbuna götürüldü. Akredite test merkezinde uygulanan zorlu aşamalardan başarı ile geçebildi. Bu testin amacı en soğuk havalarda en zor şartlarda dahi dayanıklılığını ölçebilmekti. İlk olarak Amerika’da ardından Arjantin’de araç kendini ispatlamış oldu.

“GÜNEY KUTBUNA EN YAKIN NOKTADA!”

TOGG şirketi tarafından açıklama yapıldı. “Kışta, karda, çamurda dünyanın öbür ucunda dahi olursa biz sözümüzün arkasındayız. Aracımız şu anda Güney Kutbunun en yakın noktasında” denildi.

İKİ ZORLU ORTAMDAN DA BAŞARIYLA GEÇTİ!

2022 yılı başlangıcında TOGG’un denemelerinde iki farklı karlı ortam testi yapılmış oldu. İlki de  oldukça başarılı gerçekleşmişti. İkincisinde de istenen performans ve başarı elde edildi. 2023 yılında satışa sunulması beklenen TOGG 29 Ekim tarihinde fabrika açılışını gerçekleştirecek ve üretime başlanacak. 29 Ekim tarihinde ilk kez banttan inmiş olacak.

HIZLI ŞARJ ÖZELLİĞİ: 25 DAKİKADA %80 DOLULUK VADEDİYOR!

Cumhurbaşkanı tarafından da test edilmiş olan TOGG ülkenin başka bir ucunda denemelerden de başarıyla geçti. TOGG doğuştan elektrikli olma özelliğine sahip son teknoloji ile üretilmiştir. Son olarak Cumhurbaşkanı tarafından test edilmişti. i. Araç yaklaşık 25 dakikada %80’e yakın batarya doluluğuna sahip hızlı şarj özelliği bekleme süresi de azaltacak. Araç içi dijital alanlar kullanılarak internete direk bağlantı sağlanabilecek. Herhangi bir arıza durumunda uzaktan müdahale tekniği kullanılacak otonom sürüşe uygun olarak tasarlanıyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.