Gündem

TOKİ 2022 konut arsası başvuru ekranı: TOKİ arsalarına nereden başvurulur? Hangi ilde kaç tane konut arsası satışa çıkacak?

TOKİ’nin yeni dönem projesi kapsamında satışa sunulacak olan konut arsaları için başvuru sürecinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Yetkililer, ilgili başvuru sürecine ilişkin ayrıntıları paylaştı.

TOKİ KONUT ARSASI BAŞVURU EKRANI

Geçtiğimiz hafta içerisinde Beştepe’den düzenlenen basın toplantısında haftalardır merak ile beklenen TOKİ 2022 sosyal konut projesine ilişkin detayları paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde artan gayrimenkul fiyatlarına karşı dar ve orta gelirli vatandaşların proje kapsamında mal sahibi yapılacaklarını müjdeledi. Yeni sosyal konut projesi kapsamında hem konut hem de konut arsası için başvuruların alınacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde kendi malına sahip olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşları sevince boğdu.

Yeni TOKİ sosyal konut projesinin 2023- 2028 dönemini kapsayacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projeden ev sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşların, 14 Eylül 2022 tarihi itibari ile e- devlet üzerinden başvuru yapabileceklerini belirtmişti. Faizli olarak satışa sunulacak sosyal konutlar için başvuru süreci 31 Ekim tarihine kadar devam edecekken proje kapsamında satışa sunulacak olan konut arsaları için ne zaman başvuru yapılabileceği merak konusu oldu. Yetkililer, projeden konut arsası satın almak isteyen vatandaşlar için başvuru sürecinin ayrıntılarını paylaştı.

TOKİ’nin önderliğinde elektrik ve su hizmeti bağlantılarının da sağlanacağı konut arsaları için 10 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Söz konusu başvurular yine e- devlet sistemi üzerinden online olarak kabul edilecek.

TOKİ KONUT ARSALARI KAÇ TL’DEN SATIŞA SUNULACAK?

Projenin ilk iki yılı içerisinde sosyal konutların bitirileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sonrasında 2+1 ve 3+1 büyüklüğünde olacak olan sosyal konutlar için fiyat açıklamasında da bulundu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, proje kapsamında satışa sunulacak olan konut arsaları için de fiyat açıklaması yaptı.

TOKİ’nin yeni projesi kapsamında satışa sunulacak olan konut arsalarının faizsiz olarak satışa sunulacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projeden hem tam hisse ile hem de hisseli olarak arsa satın alınabileceğini ifade etti. Tam hisseli alımlar için 197 bin 500 TL, hisseli alımlar için ise 112 bin 500 TL olarak açıklanan konut arsaları için azami vade sayısı 120 ay olarak belirlendi.

TOKİ KONUT ARSALARI HANGİ İLLERDE OLACAK?

TOKİ’nin yeni projesi kapsamında satışa sunulacak olan konut arsaları, dar ve orta gelirli vatandaşlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Vatandaşlar, TOKİ’nin hangi illerde arsa satışı yapacağını araştırmaya başladı.

Şimdiye kadar yapılan açıklamalar doğrultusunda TOKİ’nin hangi ilde kaç adet konut arsasını satışa sunacağı bilgisine erişilemedi. Ancak konut arsası satışının yapılacağı bazı iller şu şekilde açıklandı:

  • Zonguldak, Van, Uşak, Tokar, Tekirdağ, Şanlıurfa, Samsun, Sakarya, Osmaniye, Nevşehir, Muğla, Mersin, Mardin, Manisa, Malatya, Konya, Kocaeli, Kırşehir, Kırıkkale, Kayseri, Karaman, İzmir, İstanbul, Gaziantep, Eskişehir, Edirne, Elazığ, Diyarbakır, Denizli, Çanakkale, Bursa, Bitlis, Bilecik, Balıkesir, Antalya, Aksaray, Afyon, Aydın, Ankara,, Adana.
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.