Gündem

TOKİ 2022 sosyal konut projesi için resmen duyuruldu: Taksitler ne kadar olacak? Ev ve arsa başvurularında ne kadarlık peşinat ödenecek? TOKİ projesine kimler başvuru yapabilecek?

13 Eylül Salı günü düzenlenen basın açıklaması ile vatandaşa müjdelenmiş olan TOKİ 2022 sosyal konut projesi, yeni günde arama motorlarında sıklık ile yer almaya devam ediyor. Vatandaşlar proje kapsamında satışa sunulacak olan konutlar ve konut arsaları için ne kadarlık bir peşinat ödemeleri gerektiğini, konutların aylık taksit tutarlarını öğrenmeye çalışıyorlar.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN RESMEN DUYURDU!

Uzun süredir merak ile beklenen yeni TOKİ sosyal konut projesi, dün resmen duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül Salı günü Beştepe’de yapmış olduğu basın açıklamasında, projeye ilişkin tüm detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenmiş olan yeni TOKİ projesi kapsamında hem konut hem de konut arsası satılacağı bilgisi kaydedildi. Söz konusu proje kapsamında ilk temellerin yılbaşı itibari ile atılacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projenin 2023- 2028 dönemini kapsayacağını ifade etti.

İlk etap konutlarının ve konut arsalarının 2 yıl içerisinde tamamlanıp sahiplerine teslim edileceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, proje kapsamında maliyetleri yüzde 40 düşürdüklerini ve böylelikle de her bütçeden vatandaşın rahatlık ile konut sahibi olabileceğini ifade etti.

TOKİ 2022 PEŞİNAT VE TAKSİT TUTARLARI

Yapmış olduğu basın açıklamasında merak ile beklenen TOKİ 2022 peşinat ve taksit tutarlarına da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Maliyetler üzerinden yüzde 40 oranında indirim yapıldı. 2+1 konutlar 608 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. Bu konutlar için ödenecek olan aylık taksit tutarı ise 2 bin 280 TL olacak. 240 aya kadar vade imkanından yararlanılabilecek. 3+1 konutlar ise 850 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. Bu büyüklükte olan konutlar için ödenecek olan aylık taksit tutarı ise 3 bin 187 TL olacak. Yine burada da 240 aya kadar vade imkanından yararlanılabilecek. Peşinat oranı ise yüzde 10 olacak.”

Açıklamalarında proje kapsamında satışa çıkarılacak olan konut arsalarının fiyatlarına da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Proje kapsamında 350- 500 metrekarelik alana sahip olan müstakil parseller var. 192 bin 500 TL’den başlayan fiyatlar ve 10 yıllık vade avantajı ile konut arsalarına sahip olunabilecek. Konut arsasından hisseli olarak pay almak isteyenler ise 112 bin 500 TL’den başlayan fiyatları ödemek durumunda kalacak. Tam hisseli arsa satışında aylık taksitler bin 604 TL, hisseli arsa satışında ise taksitler 937 TL olacak.”

TOKİ 2022 BAŞVURU

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ile resmen müjdelenmiş olan TOKİ 2022 projesi için başvuru süreci bugün itibari ile başladı. E- devlet sistemi üzerinden başvurulara açık olan konut projesi, 31 Ekim tarihine kadar vatandaşların başvurularını kabul edecek. Başvuru yapmadan önce ise 500 TL’lik başvuru bedelinin yatırılması gerekecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.