Gündem

TOKİ, İstanbul İçin Düğmeye Bastı! 180 Konut Birden Satışta; Bu Fiyata Başka Hiçbir Yerden Konut Almak Mümkün Değil! Hem de Beyoğlu’ndan…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren ve özellikle bu sene sosyal konut yapımına hız veren Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, bu ay içerisinde başvurularını alacağı İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi için geri sayıma başladı. Bugün itibariyle başvuruların startını verecek olan TOKİ, açık artırma ile satılacak olan 185 konutun açık artırma tarihlerini de açıkladı.

TOKİ İstanbul Başvuruları Ne Zaman?

Bu ay başvurularını alacağı ve ağustos ayında açık artırmaya çıkaracağı İstanbul ilindeki 185 konut için duyuru yayınlamış olan TOKİ, geri sayıma başladı. İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi’nden satışlar gerçekleştirecek olan TOKİ, başvurularının Halkbank şubeleri aracılığıyla 18 Temmuz 2022 tarihinden açık artırmanın gerçekleştireceği tarihe kadar devam edeceğini duyurdu.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

TOKİ İstanbul Açık Artırma Tarihi Belli Mi?

185 konutun 110’unu İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi’nden; 75’ini ise İstanbul Beyoğlu Sütlüce Projesi’nden satışa çıkaran TOKİ, açık artırmalarını 2-3 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirecek. TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek açık artırmalardan 2 Ağustos 2022 tarihinde olanı İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi için yapılacakken; 3 Ağustos 2022 tarihinde olanı İstanbul Beyoğlu Sütlüce Projesi için olacak. Açık artırmaları “emlakmuzayede” kurumunun internet sitesinden canlı olarak da yayınlanacak.

TOKİ, İstanbul Konutlarına Kimler Başvurabilir?

Sosyal konut üreticisi olması nedeniyle sadece belirli şartları sağlayan vatandaşların başvurularına izin veren TOKİ, her başvuruyu kabul etmiyor. Hem kuralı hem de açık artırmalı satışlarında TOKİ konutlarına başvuru yapacak olan vatandaşların eşleri ve çocukları da dahil olmak üzere daha önce TOKİ konutlarından yararlanmamış olması gerekiyor. Aynı zamanda evi olan kişilerin de yararlanamadığı TOKİ konutlarını satın almak isteyen T.C. vatandaşı olması gibi Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde ikame etmesi şart koşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.