Gündem

TOKİ konut başvurusunda o kural Pazartesi günü sona erecek: 2+1, 3+1 online konut başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı tarafından geçtiğimiz günlerde detayları açıklanan başvuru süreci netleşen TOKİ evleri için kritik sürece giriş yapılıyor. Başvuru tarihleri, taksit ödemeleri ve özellikle başvuru şartları merak edilen konular arasında yerini alıyor.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ONLİNE BAŞVURU YAPILABİLİYOR!

14 Eylül tarihinde online başvuruya açılan TOKİ konut satışı 31 Ekim tarihinde sona erecek. 2+1 ve 3+1 daireler farklı ödeme planı üzerinden yapılacak kura çekimi sonrasında vatandaşlara teslim edilecek. Online olarak e-devlet üzerinden yapılacak başvurular 28 Ekim tarihinde son bulacak. Ziraat Bankası ya da Halk Bankası şubeleri aracılığı ile de başvurular 31 Ekim tarihine kadar devam edecek.

Yapılacak başvuru sırasında belirlenmiş olan 500 TL ön ödeme tutarı kişinin telefonuna gelecek olan mesaj sonrasında paylaşılan IBAN numarasını aktarılacak. Yapılacak kura sonrasında ev kazanma hakkı çıkmayan kişilerin hesabına bu tutar iade edilecek.

2+1 VE 3+1 EVLERİN ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

Başvuru süreci 31 Ekim tarihinde son bulduğunda kura çekimi yapılacak ve ilk 10.000 konut yapılmaya başlanacak. Kura sonuçlarının açıklanması ve sözleşmenin imzalanması 2023 yılının Mart ayını bulacak.

Satışa sunulacak olan 2+1 ve 3+1 ev fiyatları da belli oldu. Her biri 240 ay vade ile geri ödenebilecek.

  • 2+1 konutun ödeme planı toplam 608.000 TL’yi buluyor. Aylık taksit ödemesi 2.280 TL olacak.
  • 3+1 konutun ödeme planında toplam tutar 850.000 TL’yi buluyor. Aylık taksit ödemesi 3.187 TL olacak.

O UYGULAMA PAZARTESİ SON BULUYOR!

Başvuru sırasında o kritik kural Pazartesi günü ortadan kalkacak. İlk haftaya özel başvuru sırasında sistemin kitlenmemesi, tekniksel olarak problem yaşanmaması için yeni bir karar alındı. Alınan karar 19 Eylül Pazartesi gününe kadar geçerliliğini koruyor. Başvuruda bulunmak isteyen her kişi TC kimlik numarasının son hanesine göre kendisi için belirlenmiş günde başvuru formunu doldurabiliyor. Bu kural 19 Eylül Pazartesi günü kaldırılacak olup herkes istediği gibi siteye giriş yaparak başvurusunu iletebilecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.