Gündem

TOKİ sosyal konut başvuruları devam ediyor! TOKİ 2022 projesine kimler başvuru yapabilecek? TOKİ 2022 konutlarının satış ve taksit tutarları ne kadar olacak?

13 Eylül tarihinde Beştepe’de düzenlenen basın açıklamasında haftalardır merak ile beklenen TOKİ 2022 projesine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal konutların ve arsalarının satış ile taksit fiyatlarına ilişkin bilgileri de kamuoyu ile paylaştı.

BASIN AÇIKLAMASINDA BAKAN KURUM SÖZ ALDI!

Geçtiğimiz haftalarda TOKİ 2022 sosyal konut projesine ilişkin ilk açıklamayı yapan isimlerden birisi olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 13 Eylül tarihinde Beştepe’de düzenlenmiş olan basın açıklamasında da söz aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan hemen önce kameraların karşısına geçen ve yeni konut projesine ilişkin önemli bilgiler veren Bakan Kurum, şu ifadeleri kullandı: “Kentsel dönüşüm çalışmalarımız ile birlikte şimdiye kadar 3 milyon yuvayı dönüştürmüş bulunmaktayız. Toplamda ise 5 milyon vatandaşın yuva kurmasına aracılık ettik. 455 millet bahçesini milyonlar ile buluşturuyoruz. İzmir, Elazığ ve Malatya’da yaşanan olaylardan sonra Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine imza atan bir Türkiye var.”

TOKİ 2022 SOSYAL KONUT VE KONUT ARSASI FİYATLARI AÇIKLANDI!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un hemen ardından TOKİ 2022 sosyal konut projesinin merak edilen ayrıntılarına ilişkin önemli bilgiler vermek üzere kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artan konut fiyatları karşısında sosyal konutlar için belirlenmiş olan satış ve taksit tutarlarını kamuoyu ile paylaştı.

Sosyal konutların maliyetleri üzerinden yüzde 40 oranında indirim yapılmış olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, proje kapsamında satışa sunulacak olan 2+1 ve 3+1 konutlarda, 240 aya kadar vade avantajından yararlanılabileceğini bildirdi. Konut satışları için yüzde 10’luk peşinat ödemesinin alınacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2+1 ve 3+1 konutların fiyatlarına da değindi.

TOKİ 2022 sosyal konut projesi kapsamında satışa sunulacak olan 2+1 evlerin 608 bin TL’den başlayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu evler için ödenecek olan aylık taksit tutarının 2 bin 280 TL’den başlayacağını bildirdi. 3+1 evlerin 850 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu evler için taksit tutarının 3 bin 187 TL olarak hesaplandığını belirtti.

Açıklamalarında proje kapsamında satışa sunulacak olan konut arsalarına da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projeden hem hisseli hem de tam hisseli olarak konut arsası satın alınabileceğini ifade etti. Konut arsası satışlarında azami vade sayısının 120 ay olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, proje kapsamında satışa sunulacak olan konut arsalarının 350- 500 metrekarelik parseller olduğunu bildirdi. Konut arsasından tam hisse ile yararlanmak isteyenler için faizsiz fiyat 197 bin 500 TL, hisseli olarak yararlanmak isteyenler için ise faizsiz fiyat 112 bin 500 TL olarak açıklandı.

TOKİ 2022 BAŞVURUSU NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

14 Eylül tarihi itibari ile başlayan TOKİ 2022 başvuruları, 31 Ekim tarihine kadar devam edecek. Başvurular, e- devlet sistemi üzerinden kabul ediliyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.