Editörün SeçimiGündem

TOKİ Yeni Projesini Duyurdu! Ayda 932 TL Taksitle Sıfır Daire Sahibi Olmak İsteyenler İçin Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olması için sosyal konut projeleri başlatan ve uzun yıllardır bu projelerle birçok vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, uygun fiyatlı konut satışlarını sürdürüyor. Türkiye’nin her noktasında söz konusu projeleri için kolları sıvayan TOKİ, yeni sosyal konut projesi kapsamında 30 bin TL’den başlayan peşinatlar ile vatandaşları ev sahibi yapmaya başladı. Çeşitli illerde düğmeye basan TOKİ, 279 bin TL fiyatlı, 33 bin TL peşinatlı ucuz daire satışları gerçekleştiriyor. TOKİ’de kira öder gibi, aylık 932 TL taksitle ev sahibi olmak mümkün! İşte detaylar…

TOKİ Yeni Projesini Duyurdu! Ayda 932 TL Taksitle Sıfır Daire Sahibi Olmak İsteyenler İçin Başvuru Tarihleri Açıklandı!

TOKİ Sosyal Konut Projesini Başlattı

TOKİ yeni sosyal konut projesini başlattı. TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan konut satışları Bolu, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay ve diğer birçok ilde faaliyete geçti. Temmuz ayı içerisinde söz konusu satışlar için kuralar çekilecek ve 2 + 1, 3 + 1 daireler 279 bin TL’den başlayan fiyatlarla vatandaşlara satışa sunulacak. Sıfır ev arayanların araştırdığı TOKİ satışlarında dar ve orta gelirli ailelere anahtarlar teslim ediliyor.

Aylık 932 TL Taksit Ödemesi

İsteyen vatandaşlar söz konusu sosyal konut projesindeki satışlarda %20 oranda, isteyenler ise %12 oranda peşinat vererek geri ödeme anlaşması imzalayabiliyor. Bununla birlikte TOKİ tarafından gelen açıklamalara göre %20 oranda peşinat verenler aylık 932 taksit ödemeleriyle, %12 oranda peşinat verenler ise aylık 1.368,15 TL taksit ödemeleriyle, kira öder gibi sıfır ev sahibi olabiliyor.

Bolu’da Satışlar Başlıyor, Detaylar Belli Oldu

TOKİ tarafından başlatılan sosyal konut projelerinde şimdiki durak Bolu oldu. Bolu’nun Mudurnu ilçesinde Taşkesti Beldesi 3. Etap daire satışlarında 108 adet konut ve 4 adet dükkan için satışlar başladı. Orta gelirli vatandaşlara gerçekleştirilecek olan satışlar, başvurular sonrası kura yöntemi ile yapılacak. Vatandaşlar bu satışlar için 27 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek ve kura 5 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.