Gündem

TOKİ’den Müjdeli Haber Geldi! 100 Bin Sosyal Konut İçin Tarih Belli Oldu!

Son dönemlerde enflasyon ve döviz kurlarında yaşanan hızlı artış, vatandaşların maddi durumunu ciddi anlamda çok zorlamaya başladı. Bu süreçte oluşan ekonomik darboğazda vatandaşlar birçok ihtiyacını ertelemek durumunda kaldı. Akaryakıttan market ürünlerine, enerji fiyatlarından temel gıda ürünlerine kadar her şey yüksek oranlarda zamlarla karşı karşıya kalırken, benzer bir fahiş artış durumu emlak ve konut piyasasında da yaşandı. Son aylarda hızla artan konut fiyatlarından dolayı birçok vatandaş için ev sahibi olmak artık neredeyse imkansız hale geldi. Ancak bu noktada TOKİ, dar ve orta gelirli aileler için başlattığı sosyal konut projelerine bir yenisini daha ekleyerek, uygun fiyatlı konut müjdesini duyurdu.

TOKİ Uygun Fiyatlı Ev Satışları

Türkiye’de çok uzun yıllardır sosyal konut projeleri ile vatandaşların uygun fiyatlara ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ, yepyeni bir konut projesini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda TOKİ, daha önce yapmış olduğu gibi 2022 yılında da binlerce konutu satışa sunmak için projelerini geliştiriyor. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağustos ayı için 100 bin sosyal konut kampanyası başlatılacak. Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “Türkiye’de konut sahibi olmayan kimse kalmayacak” sözlerini dile getirdi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi Ağustos’ta Başlıyor!

TOKİ tarafından başlatılan Ağustos ayı sosyal konut kapmayasında 100 bin konut vatandaşlara sunulacak. Uygun fiyatla satışa sunulacak olan bu konutların yanı sıra TOKİ uygun geri ödeme koşullarıyla vatandaşlara kredi imkanı da sağlayacak. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için duyurduğu müjdeli haberinde, ayrıca on binlerce vatandaşa istihdam sağladıklarını da dile getirdi. Bulut, şu anda 775 şantiyede toplamda 114 bin konut üzerinde devam eden çalışmalarda 70 bin kişiye istihdam sağlandığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.