Editörün SeçimiEkonomi

Türk- İş Başkanı Açıkladı: Asgari Ücrete Temmuz Zammı Kesinleşti!

Artan enflasyon karşısında asgari ücrete zam yapılması zorunlu hale gelmişken Türk- İş Başkanı Ergün Atalay sevindiren bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Başkan Atalay, konuya ilişkin önemli bilgiler verdi. İşte asgari ücret zammı çerçevesinde düzenlenen toplantıya ilişkin ayrıntılar…

Geride bıraktığımız senenin son çeyreği itibari ile yükseliş trendine giren dolar kuru, beraberinde diğer döviz kurlarının ve altın fiyatlarının da yükselmesine sebep olmuştu. Aralık ayında rekor seviyelere ulaşan döviz kurları ve altın fiyatları, o dönem içerisinde pek çok farklı sektörden alınan hizmetlere ve hizmet ürünlerine yüksek oranlı zamların yapılmasına yol açtı.

Yeni döneme girildiğinde de yukarı yönlü hareketler sergilemeye devam eden ve yaklaşık olarak 3 haftadır geçtiğimiz senenin rekor seviyelerine doğru adım adım ilerleme kaydeden ekonomi piyasaları, enflasyonun da artması doğrultusunda yeni zamların ortaya çıkmasına sebep oldu.

Tüm bu olumsuz ekonomik gelişmeler çerçevesinde alım güçleri düşen ve buna bağlı olarak da nakde olan ihtiyaçları artan vatandaşlar, ocak ayında açıklanmış olan yüzde 50,5’lik asgari ücret zammının eridiğini belirterek yeni bir zammın yapılması gerektiğini ifade etmeye başladılar. Taleplerinin devlet tarafından olumlu yanıtlanıp yanıtlanmayacağı merakı içerisinde olan vatandaşlara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile asgari ücret zammı konulu bir toplantı gerçekleştiren Türk- İş Başkanı Ergün Atalay’dan sevindiren bir açıklama geldi.

Asgari Ücret Konulu Toplantı Düzenlendi!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçileri temsilen bulunan Türk- İş Başkanı Ergün Atalay, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantı kapsamında asgari ücrete ilişkin zam konusunun görüşüldüğü öğrenildi. Toplantı sonrasında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Türk- İş Başkanı Ergün Atalay, vatandaşı sevindirecek olan bir açıklamaya imza attı.

“Her Şeyin Farkındayım!”

2 saat süren toplantının ardından asgari ücret zammının yapılıp yapılmayacağına dair yöneltilen soruları yanıtlayan Atalay, kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a birtakım veriler sunduğunu ve ocak ayı ile şimdi arasında ki farkı anlattığını söyledi. Erdoğan’dan “her şeyin farkındayım” yanıtını aldığını belirten Atalay, bu açıklaması ile asgari ücret zammına yeşil ışık yakıldığının sinyallerini verdi.

Çalışmalar Başladı!

Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kapsamında çalışmaların başlatıldığını belirttiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.