Gündem

Türkiye tarihinde en büyük veri sızıntısı yaşandı: Siyasi isimler, futbolcu ve sanatçıların gizliliği tehlikede!

Hackerların internet üzerinden veri sızıntısı hamlesine bir yenisi daha eklendi. İddiaya göre bu tarihin en büyükleri sızıntısı olabilir. Özellikle hedefte tüm dizi firmaları ve kurumlarında çalışan sanatçıların telefon numaraları ve açık adresleri yer alıyor.

Bilgisayar korsancılığı bugüne kadar görülmemiş en büyük veri sızıntısını gündeme getirdi. Listede çok sayıda futbolcu, siyasi kişilik, şarkıcı ve aktör yerini alıyor. İddiaya göre önemli isimlerin cep telefonu numaraları ve açık adresleri kişilerin ellerinde bulunuyor. Şu anda ihtimal konusu olan süreçte edinilen bilgiye göre ünlü bir oto kiralama şirketinde veri sızıntısı patlak gösterdi ve bu süreçte mağdur olan kişilerin sayısı gittikçe artıyor.

WHATSAPP GÖRÜNTÜLERİ DE YER ALIYOR!

Webtekno isimli internet sitesinde teknoloji ve haber editörlüğü yapan Recep Baltaş ve Mesut Çevik isimli kişiler Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili yorumda bulundu ve bu şekilde açığa çıktı. Recep Baltaş Twitter hesabından iddiaya göre “Ülke tarihindeki en büyük veri sızıntısı kapıda olabilir. Avukatımla iletişime geçip daha fazla bilgi almaya çalışacağım” dedi. ardından konu üzerine Mesut Çevik; bilgisayar korsanlarının paylaştığı verilerin içerisinde öncü iş insanlarının bilgisinin yer aldığını paylaştı. Özellikle bu bilgilerin WhatsApp görüntülerinin de olduğu iddia ediliyor.

TÜRKİYEDEKİ KRİTİK İSİMLERİN CEP NUMARALARI VE EV ADRESLERİNE ERİŞİLDİ!

Saldırganların elinde Türkiye’deki önemli isimlerin kişisel bilgileri yer alıyor. WhatsApp üzerinden iletişime geçen kişiler verilerin ellerinde olduğunu ve herkesle paylaşacakları iddiasında bulundular. Yapılan açıklamanın ardından Mesut Çevik Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili bir mağduriyet paylaşımında da bulundu.

MAĞDURLAR ARAMAYA BAŞLADI!

Mesut Çevik’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu sözler yer alıyordu: “Az önce malum hacker WhatsApp üzerinden ulaştı ve malum sitenin verilerinin elinde olduğunu ve yayacağını iddia etti. Bu iddiaların gerçekliği yakında görülecek fakat asıl konu oto kiralama şirketinin yaşanan veri sıkıntısı sonucu mağdur olan vatandaşları bana ulaşmaya başladı” dedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir