Gündem

Twitter sonunda beklenen güncellemeyi paylaştı: Paylaşılan Tweetler 30 dakika içinde yeniden düzenlenebilecek!

Twitter kullanıcılarının müjde ile beklediği haber sonunda geldi. Tweet düzenlemeye yönelik yeni paylaşım yapıldı. Kullanıcıların en çok istediği tweet düzenleme özelliği Twitter platformu tarafından deneme aşamasını başlattı. Bu yeni düzenleme ile artık kullanıcılar beğenmedikleri paylaşımı 30 dakika içinde yeniden düzenleyebilecek.

YAYINLANAN TWEETİ SİLMEYE GEREK KALMAYACAK!

Pek çok popüler sanatçının, devlet adamlarının ve siyasette, modada, sanatta sözü bulunan kişilerin fikirlerini paylaştığı güncel sosyal medya uygulaması Twitter yeni bir özellikle kullanıcısı ile buluşturmaya hazırlanıyor. Tweet düzenleme özelliği şu anda test aşamasında deneniyor. Uzun süredir beklenen bu özellik sonunda kullanıcıları daha da rahatlatacak. Yazılmış bir Tweet’i silmeye gerek kalmadan düzenleyerek yeniden yayınlamak mümkün hale gelecek.

30 DAKİKALIK SÜRE VERİLECEK!

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre yapılacak bu yeni düzenlemeye kısıtlı kullanıcıların erişebileceği ifade edildi. Bu ay sonu itibariyle geçerli olacak uygulama Twitter Blue aboneleri için sunulmaya hazırlanıyor. Tweet’ler yayınlandıktan sonra yaklaşık 30 dakika içinde birkaç kez düzenlenme şansına sahip olunacak.

ESKİ TWEETLER DÜZENLENEBİLECEK Mİ?

Twitter kullanıcılarının en çok merak ettiği ve heyecanla beklediği düzenleme ise yıllar önce yazılmış olan Tweetlerin değiştirilmesiydi. Gençlik döneminden kalan paylaşımların dışında önemli konumda bulunan ve rol model olan kişiler için bu özellik bekleniyordu. Ancak yapılan bilgilendirmeye göre eski tweetler yeniden düzenlenemeyecek.

TWEET ÜZERİNDEKİ HER DÜZENLEME GÖRÜLEBİLECEK!

İlgi çeken bu düzenlemede ki kritik detaya kullanıcıların dikkat etmesi de gerekiyor. Paylaşımı yapan kişi 30 dakika içinde beğenmediği bir kısımla karşılaşırsa belirli ölçülerde değişim yapabiliyor. Paylaşımı yapılan Tweetler üzerinde değişiklik yapanların yazı üzerinde farklılık yaptığının belirtebilmesi için özel bir simge ya da etiket gözükecek. Kişinin yayınladığı tarih ile son düzenleme yaptığı tarih aralığı da Tweetlerin köşesinde yer alacak. Bu da paylaşımı yapılan Tweetlerin daha sonradan değiştirildiğinin fark edilebilmesini sağlayacak.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.