Gündem

Ucuza uçuş son buluyor! Avrupa uçuşları pahalıya patlayacak: Yeni zamlı uçuş tarifesi ne kadar oldu?

Popüler havayolu şirketi CEO’su “Ucuza uçak seyahati sona erdi” açıklamasında bulundu. Artık ucuza bilet bulmak hayal olacak.

Ryanair havayolu şirketi CEO’su Michael O’Leary yaptığı açıklama sonrasında fiyatlar hakkında da bir fikir verdi. “Uçak seyahatlerinde ucuzluk dönemi bitiyor” dedikten sonra “Önümüzdeki yıl 10 dolarlık uçak bileti bulunmak dahi zor olacak” dedi.

“10 EUROLUK UÇAK BİLETİ BULMAK ZOR OLACAK!”

Dünya çapında yaşanan enerji krizi özellikle petrol fiyatlarındaki dalgalı süreç havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarında da artışı tetikliyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde havayolu şirketlerinin uçak fiyatlarına 10 lira artırmayı planladığını ifade eden Michael O’Leary: “10 euroluk uçak bulmak dahi zorlaşacak” dedi. Petrol fiyatlarındaki yükselişe dikkat çeken ünlü CEO: “Geçtiğimiz yıl 40 Euro olan bir uçak bileti önümüzdeki 5 yıl içerisinde 50 Euro’yu bulabilecek” dedi.

EN UCUZ UÇAK BİLETİ NE KADAR?

Şu anda piyasalarda en ucuz uçak bileti 0.99 ile 9.99 Euro aralığında bulunuyor. Promosyon fiyatlarımız kapsamında sunulan bu rakamlar bir daha görülmeyebilir. İnsanlar elbette ki uçuşlarına devam edecek ancak biraz daha hassas hale gelebilecekler” dedi.

POPÜLER ÜLKELERE GİDİŞ KAMPANYALARLA UCUZLAMIŞTI!

Salgın dönemi iyileşme sürecini beraberinde getiriyor. Bu etkiyle Temmuz ayına yönelik uçuş rakamları bir hayli arttı. Özellikle Atina, Dublin, Madrid, Lizbon başta olmak üzere Avrupa’nın farklı bölgelerine 5 sterline tek yön bilet kampanyaları başlatılmıştı. Pandemi süreci sonrasında başlatılan kampanyalara büyük ilgi söz konusuydu.

AVRUPA’DA GÜNCEL UÇUŞ FİYATLARI

Güncel rakamlara bakılırsa Londra’dan Lizbon’a uçuş tek yönlü olarak 130 sterline denk geliyor. Atina’dan 189 sterlin, Dublin’den gidilmek istenirse 149 sterlin, Madrid’e gidilmek istendiğinde Londra ve Madrid arası tek yönlü uçuş 130 sterline denk geliyor.

PANDEMİ SONRASI TALEP ARTIŞI FİYATLARI DA ARTIRIYOR!

Karantina dönemi yaşanan kısıtlamaların artık son bulması talepte artışı tetikliyor. Enflasyondaki yükseliş de bu fiyatları arttırıyor. Uzun süreli olarak uçuşlar durma noktasına geldiği için hava yolu şirketleri oluşan mali kaybı önleyebilmek için bu yola başvurabilir.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.