Para Piyasaları

Ünlü analist yatırımcıları uyardı: Bitcoin’de daha dip görülmedi, bu seviye dip olabilir!

Kripto para piyasalarında, 15 Eylül Perşembe günü itibariyle Ethereum (ETH) ağındaki Merge güncellemesinin hareketliliği yaşanmaya başladı. Bilindiği üzere gözler uzun bir süredir Merge (Birleşim) güncellemesindeydi ve güncellemenin sorunsuz şekilde tamamlanıp tamamlanamayacağı merakla bekleniyordu. 15 Eylül TSİ 09.43’te, küçük bir sapma ile Merge güncellemesi başarılı şekilde tamamlandı.

Piyasalarda güncelleme öncesi oluşan beklentilerde, ETH ve genel olarak kripto para piyasaları için yükseliş beklentileri ön plana çıkıyordu ancak güncellemenin hemen ardından fiyat düşüşleri ön plana çıktı. Bu noktada, madencilerin hızla borsalara ellerindeki varlıkları geçirmesiyle birlikte başlayan satış baskısının etkili olduğu tahmin edilirken, kripto para piyasalarının en fazla takip edilen analistlerinden biri, Bitcoin (BTC) için tahminlerini açıklayarak dikkatleri çekti. Merge ile dalgalanan piyasalarda Bitcoin’in yönü ne taraf olacak?

ÜNLÜ ANALİSTTEN YÜZDE 30’LUK DÜŞÜŞ TAHMİNİ!

Bilindiği üzere Bitcoin, uzun bir süredir dalgalı fiyat hareketleri ortaya koyarak aslında kısır bir döngüde hareket ediyor. Mayıs ayında 38 bin dolardan hızla 25 bin doların altına sarkan ve kısa bir süreliğine 17 bin 600 dolara dokunan Bitcoin, genel olarak 20 bin dolar ile 25 bin dolar arasında salınım yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Bitcoin’deki sıradaki yönün ne taraf olacağı merak edilirken, piyasalarda yaygın şekilde takip edilen analistlerden “Capo”, Twitter’daki 517 bin takipçisine yönelik tahminlerini paylaştı. Analiste göre Bitcoin mevcut fiyatından %30 daha düşüş tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

CAPO 14 BİN DOLARA KADAR DÜŞÜŞ OLABİLECEĞİNE İNANIYOR

Ünlü analist Capo, Bitcoin ile ilgili tahmin ve analizlerini paylaştı ve lider kripto para biriminin, mevcut seviyelerinden %21 ile %31 aralığında bir düşüş yaşayarak 16 bin dolar ile 14 bin dolar seviyelerine çakılabileceğini öne sürdü. Analiste göre her ne kadar Mayıs ve Haziran aylarında lokal dip seviyesi olarak 17 bin 600 dolar seviyesi test edilmiş olsa da Bitcoin henüz dip seviyesini görmedi.

Analist Capo’ya göre Bitcoin eğer aşağıda en kritik destek bölgelerinden biri olan 19 bin dolara tutunamaz ve buranın altında bir kırılma yaşarsa, fiyat 14 bin dolara kadar gerileyebilir. Öte yandan Bitcoin’in 23 bin dolara doğru yükselme şansının da olduğunu ifade eden Capo, bu ihtimalin ise zor olduğunu iddia etti. Analist tahminlerini dile getirdiği sırada Bitcoin 20 bin 150 dolarda işlem görüyordu.

2 ANALİSTTEN BENZER TAHMİNLER

Capo, vurguladığı süreçte 22 bin 500 dolar seviyesinin kritik bir direnç bölgesi görevini üstleneceğini öne sürdü ve analiste göre Bitcoin bu seviyeye gelse bile genel olarak devam eden satış baskısından dolayı düşüş risklerinden kurtulamayacak. Capo’nun düşüş beklediğini belirttiği günde tahminde bulunan popüler analist Willy Woo da Bitcoin’in hala taban seviyesine ulaşamadığını iddia etmişti. Willy Woo da Bitcoin’in mevcut seviyesinden 13 bin dolara kadar gerileyebileceğine inanıyor.

Bitcoin fiyatı adına Eylül ayında takip edilecek olan en önemli gelişmelerden biri ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 21 Eylül’de açıklayacağı faiz kararı olacak.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.