Editörün SeçimiPara Piyasaları

Ünlü analistten Bitcoin için yüzleri güldürecek tahmin! BTC fiyat hedefi 40 bin, tarih ise…

Ünlü kripto para analisti 888 Velvet, sevindirecek Bitcoin tahmini ile bugün gündemdeydi. Twitter üzerinden BTC tahminini paylaşan analist fiyat hedefini 40 bin dolar açıklarken, Bitcoin ne zaman 40 bin dolar olur sorusuna da net tarih verdi!

Kripto para piyasaları büyük bir düşüş sürecinin içinden geçiyor. Kasım 2021’den bu yana görülen, Mayıs ayında UST ve LUNA’da yaşanan çöküşle iyice derinleşen kripto kışı, Haziran ayında Celsius kriziyle daha derin bir hal almıştı. Bu süreçte Bitcoin (BTC), Kasım 2021’de gördüğü 69 bin dolarlık zirve seviyeden yaklaşık %75 oranda düşmüş ve 17 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bitcoin’in bu sert düşüşler sonrası tekrar toparlanıp toparlanamayacağı merak ediliyor. Sakin bir hafta sonunu geride bırakan ancak toparlanma işaretleri göstermeyen Bitcoin adına ünlü ancak anonim bir analistten heyecanlandıran bir fiyat tahmini geldi. Analiste göre Bitcoin yeniden 40 bin doları aşabilir.

Ünlü Analistten Heyecanlandıran Bitcoin Tahmini!

Kripto para piyasasında birçok yatırımcının yakından tanıdığı, Twitter’da “888 Velvet” takma ismini kullanan anonim kripto para analisti, Bitcoin fiyatı adına heyecan uyandıran tahminlerde bulundu. Bitcoin, geçtiğimiz hafta gördüğü düşük seviyelerin ardından hafta sonunu 20 bin dolar ile 21 bin dolar aralığında sıkışarak, sakin bir seyirde geçirmişti. Bazı analistler Bitcoin’de ve genel olarak piyasalarda oynaklığın devam edebileceğini düşünüyor ancak ünlü analist 888 Velvet ise Bitcoin’de düşüş serüveninin artık bittiğine inanıyor.

Analist 40 Bin Dolar BTC Fiyatı İçin Tarih Verdi!

Bitcoin’de düşüşlerin sona erdiğini iddia eden ünlü analist, ilerleyen süreçlerde Bitcoin’in tekrar 40 bin dolar seviyesine kadar yükseleceğini öne sürdü. Analiste göre kripto para piyasalarını Ekim 2022 dönemine kadar çok ciddi bir yükseliş bekliyor. Birçok uzman Bitcoin’in elbette 40 bin dolar seviyesine çıkabileceğini ancak bunun, 888 Velvet’in işaret ettiği zaman aralığından daha uzun süreceğini ifade ediyor. Öte yandan Bitcoin’in kısa vadede toparlanma yerine daha dip bölgelere doğru düşüşler yaşayacağını düşünen de birçok isim bulunuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.