Para Piyasaları

Ünlü analistten yüzde 200’lük tahmin! “Bitcoin ya tamam ya devam diyecek!”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bitcoin’in yukarı yönlü bir atakla 20 bin dolar desteğini yeniden kazandığı bu yükseliş sürecinde, en büyük altcoin Ethereum (ETH) da 1.700 dolar seviyesinin üzerine tırmanmayı başardı. Uzun bir süredir düşüş eğiliminde seyreden kripto para piyasalarında bu sert ve ani yükselişlerle birlikte beklentiler de arttı. Birçok yatırımcı, artık piyasadaki ayı sezonunun sonlandığını ve boğa sezonuna geçiş döneminin başladığını öne sürüyor.

Bitcoin adına son yükselişlerin ardından genellikle yukarı yönlü fiyat tahminleri gelirken, 20 bin dolar barajının tekrar aşılmasıyla birlikte ünlü bir kripto para analisti de kritik tahminlerde bulundu. Analist, Bitcoin’de %200 tahmini ile dikkat çekerken, gelinen nokta ile ilgili olarak da “Ya tamam ya devam” mesajı verdi.

“BEKLENECEK ÇOK ŞEY VAR”

Kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden biri olan ve “Rekt Capital” takma ismini kullanan ünlü analist, Bitcoin’de artık ayı piyasasının son dönemine girildiğini ve lider kripto para biriminde “devasa” bir rallini başlamak üzere olduğunu iddia etti. Twitter’da 380 binden fazla takipçisine yönelik paylaşımlarda bulunan Rekt Capital, en büyük kripto paranın sonbahar veya kış aylarında ayı piyasasının dibini bulduktan sonra muazzam bir yükseliş evresine geçeceğini iddia etti.

Rekt Capital’e göre Bitcoin artık ayı piyasasının son evrelerinde ve bu süreçteki dip noktasını bulduktan sonra sert yükselişler yaşayacak. Konuya ilişkin tahminlerini dile getiren Rekt Capital “Bitcoin’de ayı piyasasının büyük kısmı arkamızda kaldı ve önümüzde koca bir boğa piyasası var. Şimdi Bitcoin’de ayı piyasasının dibinin Kasım, Aralık veya 2023’ün ilk çeyreğinin başında gelip gelmeyeceği ortaya çıkacak. Gerçek şu ki Bitcoin’de ayı piyasası yavaş yavaş sona eriyor ve sabırsızlıkla beklenecek çok fazla şey var” sözlerini dile getirdi.

YÜKSELİŞ ÖNCESİ DÜŞÜŞ ÖNGÖRÜSÜ

Rekt Capital’e göre Bitcoin fiyat grafiğinden, tarihsel döngülerden ve geçmiş verilerden elde edilen bulgular, Bitcoin’de %200’lük devasa bir artışa işaret ediyor. Bitcoin fiyatının mevcut seviyesinden 3 katına yükseleceğini iddia eden analist, her ne kadar yüksek oranlı bir artış iddiasında bulunsa da bu olası artıştan önce Bitcoin’in mevcut seviyelerinden biraz daha düşüş yaşayacağını düşünüyor. Konuyla ilgili fikirlerini paylaşan Rekt Capital’e göre bu düşüşlerden sonra Bitcoin %200 değer artışına hazır hale gelecek.

Konuya ilişkin açıklamasında Rekt Capital “Şimdi Bitcoin almamak, uzun vadede size kısa vade maliyetinden daha pahalıya mal olacak. Elbette kısa vadede Bitcoin’de hala yüzde 5 veya yüzde 10 düşüş görülebileceği iddia edilebilir. Ancak veriler, uzun vadede Bitcoin’in muhtemelen güncel fiyatından yüzde 200’ün üzerinde yükseleceğini gösteriyor” sözlerini dile getirdi.

BTC’DE “YA TAMAM YA DEVAM NOKTASI”

Ünlü analist, öte yandan Bitcoin fiyatında görülen son yukarı yönlü atağı da değerlendirdi ve bunun bir “Ya tamam ya devam” noktası oluşturduğunu iddia etti. Analiste göre Bitcoin haftalık kapanışını 20 bin dolar seviyesinin üzerinde yapmayı başarabilirse, kısa vadeli kısa atakların devamı gelebilir.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.