Para Piyasaları

Ünlü CEO BTC ayı döngüsünün bitiş tarihini açıkladı, fiyat hedefini de söyledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve ABD Merkez Bankası (Fed) kanatlarında enflasyonla mücadele kapsamında atılacak para politikası adımlarında oluşan belirsizlikler nedeniyle hafta başında sert düşüş yaşamıştı. Ancak Bitcoin’in sert düşüş yaşadığı gün ECB, politika faizini 75 baz puan artırdı. Öte yandan dün de Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyonla mücadelenin kararlı şekilde devam edeceğinin net mesajlarını verdi.

Böylece Fed’in de Eylül’de 75 baz puanlık faiz artırım kararı alacağına kesin gözüyle bakılmaya başlandı. Ortaya çıkan tabloda belirsizliğin dağılmaya başladığı görülüyor ve tabloda Bitcoin (BTC) elde ettiği değer artışıyla dikkat çekiyor. 9 Eylül Cuma günü elde ettiği yükselişle 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin’in ardından, Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su, genel olarak Bitcoin ve sürmekte olan ayı piyasası hakkında kritik değerlendirmelerde bulundu.

MOREHEAD, “GELENEĞİN” 10 YILDIR DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLÜYOR

Kripto varlık fonu Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, uzun bir süredir ayı piyasasına kısılan Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda ve tahminlerde bulundu. Yönetimi altında toplamda 4,5 milyar dolarlık varlık bulunan şirketin CEO’su, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajında Bitcoin’in Haziran ayında dip seviyesini gördüğünü ve ayı döngüsünün artık son evrelerinde olduğunu öne sürdü. Morehead’e göre Bitcoin bir sonraki boğa kpşusu için artık gün saymaya başladı. Ünlü CEO, Bitcoin’in bu geleneği 10 yıldır sürdürdüğünü belirterek, 3 büyük ayı sezonuna dikkat çekti.

“AYI DÖNGÜSÜNÜN SONUNA GELİYORUZ”

Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’in aynı geleneği 10 yıldır sürdürdüğünü söyledi ve 3 büyük ayı sezonunun atlatıldığını dile getirdi. Morehead, her bir ayı döngüsünün ortalama 220 gün sürdüğüne dikkat çekti ve ona göre, mevcut ayı piyasasının son aşamasına doğru ilerliyoruz. CEO, Haziran ayında ayı döngüsünün en dip seviyesine ulaşıldığını düşünüyor ve Bitcoin daha güçlü bir şekilde bir sonraki boğa piyasası için hazırlanıyor. Ünlü CEO’ya göre Bitcoin bu süreçte bazı engellerle karşılaşabilir ve toparlanması da biraz zaman alabilir.

BITCOIN’DE FİYAT HEDEFLERİ NELER?

Dan Morehead, bir sonraki boğa sezonunda yeni zirvelerin görüleceğine inandığını ifade etti. Bitcoin adına 2022 yılsonu ve 5 yıllık fiyat hedeflerini de açıklayan Morehead, Bitcoin’in “bir süreliğine” yıllık ortalama %150 oranda büyümeyi koruyacağını düşündüğünü söyledi. Ayrıca ünlü CEO’ya göre Bitcoin 10 yıl boyunca yılda ortalama 2,5 kat artış gösterdi. Bu oran ona göre standart bir tahmin olarak kullanılabilir. Morehead’e göre Bitcoin muhtemelen bir süre daha aynı büyüme oranında ilerlemeye devam edecek. Ayrıca ünlü CEO, diğer kripto para birimlerinin Bitcoin ve Ethereum’dan (ETH) daha iyi performans gösterdiğini düşündüğünü de ifade etti.

“BAZI ALTCOINLER DAHA İYİ PERFORMANS SERGİLİYOR”

CEO’ya göre Bitcoin pazar hakimiyetini kaybetmeye başladı ve bu durum, öne çıkan altcoin projelerinin gücünü gösteriyor. Piyasada çok önemli projeler olduğunun altını çizen Morehead, yatırımcıların genellikle sadece BTC rallisine odaklandığını ancak son dönemde BTC ve ETH dışında birçok varlığın çok ciddi ralli performansları ortaya koyduğunu belirtti.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.