Para Piyasaları

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer’den Kritik Dolar Tahmini Geldi: “Kimse Durduramayacak!”

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer dolar kuruna yönelik yeni tahminlerini açıkladı. Önümüzdeki haftalarda dolarda son durum ne olacak? Hem dolar hem de altın piyasalarında yatırımcıları neler bekliyor? konusunda yorumda bulundu.

“Hamleler Dolar Kurunu Doğrudan Etkiliyor!”

Ekonomist Selçuk Geçer geçtiğimiz yıl başlayan faiz indirimi ile bu yıl açıklanan rakamlara değindi. Merkez Bankasının sabit bıraktığı faiz üzerine değerli açıklamalarda bulundu. Geçer: “Yapılan bu hamleler dolar kurunu etkiliyor. Kur korumalı mevduat uygulaması sonrası 18 liraya aşan dolar şimdilerde 17.30 seviyelerinde” yorumunda bulundu.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

“Ok Yaydan Çıktı!”

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer’in dolar kuruna yönelik de çarpıcı açıklamaları bulunuyordu. “Dolar artık durdurulamıyor” diyerek yorumda bulunan Selçuk Geçer: “17 lirayı gördüyse 19 lirayı da görmeye devam edecektir. Belki yeni bir müdahale ile düşüş yaşanıyor gibi olur ancak ok yaydan çıktı” yorumunda bulundu.

“Euro Daha Kıymetli Hale Gelecek!”

ABD’deki yıllık dolar endeksine de değinen Geçer: “10 yıllık süreçte 3,30 seviyelerinde en yüksek rakamlara ulaştığını” ifade etti. “Şu anda dolar endeksi 105 rakamının yakınında yer alıyor. 110’u görebilir ve bu da oldukça yüksek” dedi.

Euro/Dolar olan paritenin Dolar/Euro paritesine dönüşmesi bir ihtimal. Euro daha kıymetli hale gelecektir” diyerek ilginç bir tespitte de bulundu.

“Para Birimleri Değerini Yitirecek!”

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer’e göre ekonomik piyasalarda dengeler değişecek. Paraların değeri yitirilmeye başlanacak.  2018 yılına da değinen teknik açıdan bu süreci başlatan yıl olduğunu savunan Geçer “Dolar endeksi eğer 105’e geldiyse burada bir durma noktası bulunmalı” dedi.

“Türkiye bu yönüyle oldukça kırılgan. Şu anda 20 liraya aşıp 25’i dahi bulabilecek” diyerek yorumlarını belirtti. “Gelinen noktada ülkenin cari açığı yıl sonunda 30 TL’lik Dolar kurunu dahi görebilir” yorumunda bulundu.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumudur.

ÖNEMLİ HABER BAŞLIKLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.