Para Piyasaları

Ünlü milyarder hangi fiyattan Bitcoin alacağını açıkladı! BTC beklentisi ütopik ama gerekçeler gerçekçi!

Çevrimiçi ticaret platformu Interactive Brokers’ın Başkanı Thomas Petterfly, Bitcoin fiyatının düşeceğine inanıyor. Ünlü milyarder bu düşüşte BTC satın almak istiyor fakat beklenti çok ütopik! Petterfly, 12 bin dolardan BTC satın almak istiyor.

Milyarder Thomas Petterfly, Forbes’la gerçekleştirdiği görüntülü sohbette piyasalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sözü Bitcoin’e (BTC) getiren Petterfly, 12 bin dolara düşerse Bitcoin satın alacağını açıkladı.

ENFLASYONDA KALICILIK BEKLİYOR!

Petterfly, ABD ekonomisinin geleceği hakkında konuşurken sözü enflasyona getirdi. Yüksek enflasyonda kalıcılık bekleyen Petterfly, faiz artıran ABD Merkez Bankasının (FED) kısır bir döngüye düşeceğini düşünüyor. Ünlü milyarder, “FED faiz oranlarını yükseltirken, ülkenin borcunu ödemek için ödemesi gereken tutarı da artırıyor. Bu, sonunda borç patlamasıyla sonuçlanacak bir kısır döngüdür.” diyor.

Eski FED başkanlarından Paul Volker’ı hatırlatan Petterfly, 80’lerde bahsedilen başkan döneminde faizlerin yüzde 20’ye dayandığını belirtti. Petterfly, “FED’in enflasyonu düşürmek için ne gerekiyorsa yap sözünü tutacağına inanmıyorum, çünkü ekonomiyi ve patlayan borç sorununu mahvetmekten korkuyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

12 BİN DOLARDAN BTC SATIN ALMAK İSTİYOR!

Kripto hakkında da görüşlerini dile getiren Petterfly, yüksek enflasyon döneminde kripto para birimlerinin hedge görevi görmeyeceğini düşünüyor. Fiyat düşüşlerinin devam etmesini bekleyen Petterfly, hala elinde BTC tutsa da lider kripto para biriminin düşeceğini ifade ediyor. Fiyat düşüşünde alım noktasında ise Petterfly, 12 bin dolar seviyesine işaret ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.