Editörün SeçimiGündem

Üreticiye Geri Ödemesiz 50 Bin TL Destek! Başvuruda Israrlı Olan Kazanıyor! Faizsiz Ek 100 Bin TL! Esnafın Sırtı Yere Gelmeyecek

Üreticiye Geri Ödemesiz 50 Bin TL Destek! Başvuruda Israrlı Olan Kazanıyor! Faizsiz Ek 100 Bin TL! Esnafın Sırtı Yere Gelmeyecek… KOSGEB girişimcilere yönelik desteklerini arttırmaya devam ediyor. Küçük ve orta orta ölçekli işletmelere sunulan peteklerin kapsamı genişletildi. Hibe desteği kapsamında 50 bin TL hesaplara yatırılacak. 100 bin TL’ye kadar kredi taleplerini banka faizsiz olarak karşılayacak.

KOSGEB faizsiz 100 bin TL değerinde kredi desteğini mobilya imalatı sektöründe çalışacak olan işletmelere sunacak. Proje kapsamında aylık taksitlerle talep edilen tutar faizsiz olarak hesaba tanımlanacak. Bu kapsamda geri ödemesiz hibe desteğinden yararlanmak isteyenler de başvuru yapabilecek.

Üreticiye Geri Ödemesiz 50 Bin TL Destek! Başvuruda Israrlı Olan Kazanıyor! Faizsiz Ek 100 Bin TL! Esnafın Sırtı Yere Gelmeyecek

Hibe Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

KOSGEB geri ödemesiz hibe desteği başvuruları devam ediyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler ve girişimciler mobilya sektöründe çalışanlara bu fırsat sunulacak. Mobile imalat hibe desteği kapsamında mobilya üretip satmak isteyen girişimcilere 50 bin TL’ye kadar hibe sunulacak.

KOSGEB Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

KOSGEB detaylı hibe desteği projesi netleşti. Beyaz eşya ve farklı mobilya üretiminde bulunacak olan kişilere sunulacak. Aranan en önemli şart kişinin üretim yaptıktan sonra iş yeri açarak satış yapması. Kredi desteği ancak bu şekilde sunulacak. KOSGEB tarafından sunulan mobilya imalat desteği projesi kapsamında kredi desteğinden yararlanmak için dikkat edilmesi gereken noktalar var ayrıntılar bulunuyor.

Mobilya üretiminin yapılacağı türü belirlemek gerekiyor. Her mobilyanın bir kodu bulunuyor. C-31 türü mobilyaların ancak KOSGEB tarafından destekleneceği bilinmelidir.

KOSGEB mobilya üreticilerine ve bu alanda satış yapacaklara sunacağı 50 bin TL tutarındaki hibesi kredi ile desteklenecek. Daha fazla kredi desteğine ihtiyaç duyanlar 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi talebinde bulunabilecek.

Üreticiye Geri Ödemesiz 50 Bin TL Destek! Başvuruda Israrlı Olan Kazanıyor! Faizsiz Ek 100 Bin TL! Esnafın Sırtı Yere Gelmeyecek

KOSGEB Hibe ve Kredi Desteği Başvurusu

KOSGEB hibe desteği ve kredi desteğinden yararlanmak isteyenlerin belirli başvuru şartlarını karşılaması gerekecek. Bu şartlar arasında şunlar yer alıyor:

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • KOSGEB aracılığı ile girişimcilik sertifikası kazanmak
  • Bulunulan ildeki KOSGEB hizmet müdürlüğüne müracaat etmek
  • Kabul görecek mobilya koduna uygun mobilya iş planı oluşturmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.