Uykudaki BTC cüzdanı aktifleşti: Milyon dolarlık cüzdan...

Bir bitcoin balina cüzdanı, neredeyse on yıllık bir uyku halinin ardından yeniden etkinleştirildi. Uzun süre uykuda kaldıktan sonra yeniden etkinleştirilen cüzdanlar artık bu noktada piyasada yeni değil.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Uykudaki BTC cüzdanı aktifleşti: Milyon dolarlık cüzdan...
Bir bitcoin balina cüzdanı, neredeyse on yıllık bir uyku halinin ardından yeniden etkinleştirildi. Uzun süre uykuda kaldıktan sonra yeniden etkinleştirilen cüzdanlar artık bu noktada piyasada yeni değil.
Gazete Banka - Tonyukuk Hoca

Bu balina cüzdanları, cüzdan sahipleri onları yeniden etkinleştirene kadar genellikle on milyonlarca ila yüz milyonlarca değerinde BTC taşır. Bunun gibi Bitcoin'ler çok düşük fiyatlarla satın alındı, ancak son birkaç yıldaki piyasa yükseliş trendi, başlangıçta binlerce doları milyonlara dönüştürdü.

Bu, son sekiz yılda hiçbir etkinlik kaydetmeyen bir cüzdandan yüz milyonlarca kişinin taşındığını gören en son bitcoin balina cüzdanı aktivasyonunda geçerlidir. Şimdi piyasa, BTC ile ne yapabileceklerini tahmin ediyor.

Bitcoin Balina Cüzdanı 8.1 Yıl Sonra Başladı

Whale Alert, 8.1 yıl uykuda kaldıktan sonra bir balina cüzdanının yeniden etkinleştirildiğini gösteren bir işlem karması yayınladı . Cüzdan en son 2013'te işlem gördü ve o zamandan beri herhangi bir faaliyet göstermedi. 20 Kasım'da, cüzdan sahibi 1.232.6469 BTC'yi cüzdandan çıkardığından, neredeyse on yıl sonra ilk faaliyetini gerçekleştirdi.

Cüzdanda tutulan toplam BTC miktarı, eşdeğer dolar değeri 77.6 milyon dolar olan 1.299 BTC idi. Tutar hemen cüzdandan çekildi ve geride yaklaşık 66 dolar değerinde BTC kaldı.

Topluluk Hareketi Düşünüyor

77 milyon dolarlık yedekte, balina cüzdanının sahibinin Bitcoin'lerini taşıdıktan sonra satıp satmayacağına dair spekülasyonlar var. Madeni paralar bir borsaya değil başka bir özel cüzdana taşındı, bu da sahibinin paraları doğrudan satılmak üzere göndermediği anlamına geliyor. Ancak, böyle bir satışın pazar üzerindeki etkisine bakmak önemlidir.

Bir borsada yükselen 1.299 BTC'lik satış emri, şüphesiz yatırımcılar arasında paniğe neden olacaktır. Satış, böylesine büyük bir siparişin ardından dijital varlık düşüşünün fiyatını çok iyi görebilir. Ancak cüzdanda tutulan BTC'nin 2013'te 200 bin doların altında olduğu göz önüne alındığında, sahibinin neredeyse on yıl tuttuktan sonra kazançlarını nakit olarak almak isteyebileceğini düşünmek zor değil.

Bir kullanıcı bunu piyangoyu kazanmaya benzeterek; "200.000 doların altında bir piyango bileti aldıysanız ve 8 yıl sonra 77 milyon dolarlık bir ikramiyeye dönüşürse, satar mısınız, satmaz mısınız?"

Cüzdan sahibinin niyeti ne olursa olsun, bitcoin fiyatı piyasada tutundu. Fiyat, hafta sonuna girerken 55 bin dolara düşmesine rağmen o zamandan beri toparlandı.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN