Uzman BTC tahmini dudak uçuklattı! Bitcoin tam 500.000 dolar...

Ünlü isim Cathie Wood Bitcoin fiyat tahminlerini rekor seviyeye taşıdı. BTC için yaptığı yorumlar birçok kişinin dikkatini çekti. İşte detaylar...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Uzman BTC tahmini dudak uçuklattı! Bitcoin tam 500.000 dolar...
Ünlü isim Cathie Wood Bitcoin fiyat tahminlerini rekor seviyeye taşıdı. BTC için yaptığı yorumlar birçok kişinin dikkatini çekti. İşte detaylar...
Gazete Banka - Tolgahan Sarıkaş

Cathie Wood cesur tahminlerde bulunmaktan korkmuyor. 2018'in başlarında, Ark Invest'in sahibi Tesla hisselerinin beş yıl içinde 300 dolardan 4.000 dolara çıkacağını söyledi - potansiyel olarak % 1.200 civarında bir artış.

Yine de Tesla hedefi erken vurdu. Bu Ocak ayında Tesla hisseleri, bölünmüş bir temelde 800 doları veya 4.000 doları aştı.

Oldukça şaşırtıcı, ancak Tesla şu anda Wood'un en yükseliş çağrısı olmayabilir. Geçen ay CNBC'ye Bitcoin fiyatının beş yıl içinde yarım milyon dolara çıkabileceğini söyledi.

“Haklıysak ve şirketler nakitlerini Bitcoin gibi bir şeye çeşitlendirmeye devam ederse ve kurumsal yatırımcılar fonlarının %5'ini Bitcoin'e ayırmaya başlarsa [...] fiyatın bugünkünün on katı olacağına inanıyoruz. 45 bin dolar yerine 500 bin doların üzerinde”

Bitcoin zaten bu yönde hareket ediyor; kripto para birimi, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 62.000 dolardan işlem görüyor. Bazı “yedek değişimleriniz” ile uğraşıyor olsanız bile, kripto patlamasını oynamanın birkaç yolu.

Bitcoin ETF'leri

Wood, kripto para birimine yatırım yapmak için yeni bir yol sunuyor. Eylül ayında Ark Yeni Nesil İnternet ETF, Kanada ETF'leri aracılığıyla Bitcoin'e maruz kalmayı içerecek şekilde prospektüsünü değiştirdi.

New York Menkul Kıymetler Borsası'ndaki ilk bitcoin ETF geçen hafta ticarete başladı, ancak Kanada bir süredir ABD'nin önünde. Purpose Bitcoin ETF, 3iQ CoinShares Bitcoin ETF, CI Galaxy Bitcoin ETF ve Evolve Bitcoin ETF dahil olmak üzere bu yıl Kanada'da birkaç Bitcoin ETF piyasaya sürüldü.

ABD'de, ProShare Bitcoin Stratejisi ETF'nin ilk çıkışı, Bitcoin'in son rallisinin arkasındaki büyük bir katalizördü. Fon, Chicago Ticaret Borsasında işlem gören bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine sahiptir.

Kripto piyasasına girmek isteyen yatırımcılar bu ETF'lere yatırım yapabilir, ancak doğrudan Bitcoin satın alabilirsiniz. Bazı yatırım uygulamaları, hem kripto para birimleri hem de ETF'leri komisyonsuz satın almanıza olanak tanır.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN