Uzun Vadeli Kredi Veren Bankalar 2019

Uzun vadeli kredi veren bankalar 2019'da da 60 aya varan vade seçenekleriyle finansal desteğe devam ediyor. Siz de kredi taksitlerinizi uzun vadeye yaymak istiyorsanız hangi bankalara başvurabileceğinizi inceleyebilirsiniz.

0
118
uzun vadeli kredi veren bankalar 2019
uzun vadeyle kredi veren bankalar 2019

2019’de uzun vade ile kredi sağlayan bankalar arasında İş Bankası, Ziraat Bankası, TEB, Garanti vardır. İnsanlar çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmek için bankaların kredilerine başvuruyorlar. Bankalar da farklı miktardaki kredileri farklı faiz oranları ve vade imkanları ile sağlıyor. Aldığı krediyi uzun taksitlere bölerek ödemek isteyen kişilerin de başvurabilecekleri farklı bankalar mevcut. Uzun vadeli kredileri alabilmek için de ilk olarak bankaların istediği şartları sağlamak gereklidir. Daha sonrasında gerekli evraklar ile beraber bankaların başvuru kanallarından kredi istek talebi gerçekleştirilebilir. Bu talebin onaylanmasının ardından da nakit kredi alınabilir.

Uzun Vadeli Kredinin Avantajları Ve Dezavantajları Neler?

Uzun vadeli kredinin faydaları ve zararları arasında gösterilebilecek şeyler vardır. Taksit sayısı fazla olan bir kredinin alınmasının sağladığı en önemli faydalardan bir tanesi aylık taksit miktarının çok daha az olacak olmasıdır. Düşük miktarda vade ödemek isteyen kişiler için uzun vadeli kredi fırsatı idealdir. Bu kredileri alan kişiler bütçeleri sarsılmadan kredi taksitlerinin ödemelerini gerçekleştirebilir. Sunduğu bu büyük avantajın yanı sıra uzun vadeli kredi kullanmanın dezavantajları da mevcuttur. Bu da aylık faiz oranının daha fazla olacak olmasıdır. Vade sayısı arttıkça bankaya ödenmesi gereken toplam borç miktarı da artar. Kişiler uzun vadeli kredi ile aylık daha az tutarda taksit ödese de toplamda daha fazla miktarda ödeme yapmış olur.

Uzun Vadeli Kredi Alabilmek İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Uzun vadeli kredi alabilmek için istenen evraklar arasında gelir belgesi oldukça önemlidir. Gelir belgesi olmadan kredi alma şansı çok azdır. Düzenli bir geliri olmayan kişiler yalnızca ipotek göstererek bankaların kredilerine başvurabilirler. Gelir belgesi de çalışma durumuna göre değişir. Ayrıca istenen kredinin başvuru formunun da eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından bankaya teslim edilmesi gereklidir. Bu belgelerin yanı sıra ikametgah belgesi ya da son üç aya ait olan ödenmiş faturada çoğu banka tarafından kredi başvurusu tarafından talep edilir. Tüm bu belgeleri temin ederek nüfus cüzdanı ile beraber banka şubelerine gidilebilir ve kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.

Uzun Vadeli Krediyi Alabilmek İçin Bankaların Aradığı Şartlar Nelerdir?

Uzun vadeli kredi alma şartlarından bir tanesi kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu kredi almak isteyen kişiler için çok önemlidir. Bu nota göre kredinin verilip verilmeyeceğine karar verilir. Bunun yanı sıra düzenli bir gelirin olması da kredi alabilme şartlarından bir tanesidir. Bu iki şartı da sağlayamayan kişiler bankaya kefil ve ipotek sunmak durumunda kalabilir. Kefil gösterilecek olan kişinin de düzenli geliri olması şarttır. Ayrıca 18 yaşından küçük kişilerin krediye başvurabilme imkanı da yoktur.

Akbank 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Akbank’tan 60 ay vade ile ihtiyaç kredisi alabilmek mümkündür. Uzun vadeli kredi veren bankaları arayan kişilere gösterilebilecek yerlerden bir tanesi Akbank’tır. Akbank aldığınız krediyi daha rahat ödeyebilmeniz için fazla taksit imkanı tanıyor. Akbank’ın müşterilerine sunduğu vade imkanı 60 aydır. 50 bin TL’ye kadar alınabilen bu kredi için ipotek gösterilmesi de şarttır. Gayrimenkulü olan kişiler rahatlıkla Akbank şubesine giderek 60 ay vade seçeneği bulunan ihtiyaç kredisine başvurabilir. Bu kredinin ayrıcalıklarından bir tanesi de herhangi bir dosya masrafının alınmamasıdır.

TEB’den Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Uzun vadeli kredi için TEB de başvurulabilecek bankalardan bir tanesidir. TEB ihtiyaç kredisi altında müşterilerine 50 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor. Bu kredi için de 60 ay vade seçeneği tercih edilebiliyor. Bu krediye başvurmak isteyen kişilerin ilk olarak gerekli olan evrakları edinmesi gereklidir. Daha sonrasında en yakın banka şubesine giderek uzun vadeli kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Akbank’ta olduğu gibi TEB’in de uzun vadeli kredi fırsatından yararlanabilmek için de gayrimenkul ipoteği şarttır. Sahip olunan gayrimenkulün bankaya ipotek olarak gösterilmesinin arından TEB’in 60 ay vadeli ihtiyaç kredi alınabilir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Vade Sayısı Ne Kadar?

İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi için belirlediği vade sayısı 60 aydır. İş Bankası müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi veriyor. Bu krediyi geri ödemek için de 60 aya kadar vade seçeneklerinden bir tanesi tercih edilebilir. İş Bankası’nın bu kredisine başvurabilmek için de kredi notunun yüksek olması şartı aranıyor. Kredi notu düşük olan kişiler bu kredi fırsatından yararlanamıyor. İş Bankası’nın 60 aya kadar vade şansı tanıdığı bireysel ihtiyaç kredisinin güncel faiz oranı ise bankanın internet sitesinden öğrenilebilir. Bunun yanı sıra çağrı merkezinin aranmasının ardından da faiz miktarı hakkında bilgi alınabilir.

QNB Finansbank’ın 4 Yıllık Vadeli Kredisi

QNB Finansbank’ın 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi alınabilmesi için en yakın banka şubesinin ziyaret edilmesi gerekiyor. QNB Finansbank bireysel ihtiyaçlar için olan kredilerini 48 ay vade seçeneği ile veriyor. Fakat alınacak olan krediye göre vade sayısı da artabiliyor. Örneğin tarım ve hayvancılık için alınacak olan kredinin 84 ay vade olanağı bulunuyor. Hangi kredi alınacaksa ona göre vade sayısının ne kadar olduğu bankanın internet sitesinden öğrenilmelidir. Fakat bireysel ihtiyaç kredisine başvuracak olan kişiler için banka 48 ay taksit seçeneği sağlıyor.

Odeabank Hangi Kredileri Uzun Vadeli?

Odeabank’ın uzun vadeli olan kredileri bireysel krediler altında verilen tüm kredilerdir. Odeabank müşterilerine çeşitli bireysel krediler sağlıyor. Bunlar ihtiyaç, taşıt ve konut kredisidir. Odeabank bireysel ihtiyaç ve taşıt kredileri için 60 aya kadar vade imkanı tanıyor. Konut kredisi için ise Odebank müşterileri 120 ay vade imkanından yararlanabiliyor. Bu kredilere başvurabilmek için de banka şubelerine gidilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra Odeabank’ın mobil uygulamasından da ihtiyaç kredisi başvurusunu hızlı bir şekilde yapabilmek mümkündür. Ayrıca internet şubeleri de yine kredi başvurusu için kullanılabilir. Kredi hesaplamak isteyen kişiler de Odeabank’ın internet sitesine girebilir ve hesaplama araçlarını kullanarak alacağı krediye dair hesaplamalar yapabilir.

Ziraat Bankası Uzun Vadeli Kredisini Alma Şartları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine başvurma koşulu düzenli bir gelirin olmasıdır. Ziraat Bankası tüketici kredisi adıyla bireysel ihtiyaçlar için kredi sağlıyor. Bu kredinin de 60 aya kadar vade şansı bulunuyor. Ziraat Bankası’nın tüketici kredisine başvurmak isteyenler banka şubelerine gidebilir. Şubede sıra beklemek istemeyen kişiler ise bankanın internet ve mobil şubesini kullanabilir. Ayrıca tüketici kredisini alabilmek için başvurular ATM ve çağrı merkezinden de hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Garanti Bankası 60 Ay Vadeli Kredisi

60 ay vadeli Garanti Bankası kredisinin faiz oranı 2,43’tür. Alacağı ihtiyaç kredisini uzun taksitler ile ödemek isteyen kişiler Garanti Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredisine başvurabilir. Garanti Bankası 100 bin TL’ye kadar bireysel ihtiyaç kredisi veriyor. Garanti Bankası’nın bu uzun vadeli kredisine başvurabilmek için de internet bankacılığı kullanılabilir. İnternet bankacılığı olmayan kişiler Garanti Bankası’nın internet sayfasından da başvurularını gerçekleştirebilir. Garanti Bankası’nın internet sitesinden bireysel ihtiyaç kredisi sayfası açılmalı ve ekranın sol tarafında bulunan başvuru linki tıklanmalıdır. Daha sonrasında şu bilgiler doldurularak kredi başvurusu gerçekleştirilebilir:

  • Kişisel bilgiler,
  • Kredi bilgileri,
  • Çalışma şekli ve gelir bilgileri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here